Harry a Meghan se chystají cestovat! V plánu je i zastávka v Británii

Meghan Markle a princ Harry 3

Autor: Pavel Krejčí

29. dubna 2024 14:15

Princ Harry v květnu po čase opět navštíví rodnou Velkou Británii, aby se zúčastnil ceremonie u příležitosti 10. výročí her Invictus, informovala BBC. Potvrzena zatím byla pouze jeho účast. Vévodkyně Meghan jej stoprocentně doprovodí až na následnou africkou cestu. 

Harry se má ve středu 8. května zúčastnit mše v londýnské katedrále svatého Pavla, přičemž by se měl dostat ke čtení z bible. Známý herec Damian Lewis také odrecituje báseň. 

Mladší ze synů současného britského krále Karla III. spustil sportovní hry Invictus, které jsou určené pro zraněné válečné veterány, v roce 2014. Chystaná ceremonie má podle mluvčího zdůraznit, že akce už deset let zachraňuje a mění životy prostřednictvím sportu. 

K dispozici zatím není informace, zdali prince bude doprovázet jeho americká manželka Meghan, bývalá herečka. Ví se však, že s manželem následně odcestuje na návštěvu Nigérie, kde se mimo jiné mají zúčastnit místních tradičních kulturních aktivit. 

Princ Harry naposledy navštívil rodnou Británii v únoru, aby se setkal se svým otcem, který krátce předtím oznámil, že u něj lékaři odhalili blíže nespecifikovaný typ rakoviny. Palác během uplynulého týdne uvedl, že Karel III. se poprvé od oznámení diagnózy vrátí k povinnostem panovníka. 

Témata: Princ Harry Meghan Markle Velká Británie Nigérie