Harry a Meghan: Proč skončili na Spotify? Šéf platformy promluvil!

Vévodkyně Meghan a princ Harry 4

Autor: Jan Hrabě

5. října 2023 8:44

Princ Harry a jeho žena Meghan v polovině června ukončili lukrativní spolupráci s hudební a podcastovou streamovací platformou Spotify. O důvodech se přes léto jen spekulovalo, nyní ale vystoupil její zakladatel Daniel Ek. Z jeho slov vyplývá, že si firma zřejmě slibovala více.

Hvězdný pár patřil mezi nejdůležitější osobnosti, které na konci roku 2020 oznámily dohodu o exkluzivní spolupráci se zmíněnou službou. Spotify tehdy uvedla, že dvojice pro ni bude uvádět a vytvářet podcasty.

Obě firmy, včetně té prince Harryho a jeho ženy Meghan, oznámily konec partnerství ve společném červnovém prohlášení pro CNN. "Spotify a Archewell Audio souhlasily, že se jejich cesty rozejdou," stojí v něm. Podle Sky News byla dvojice propuštěna, protože nevytvářela dostatek obsahu. 

Eka v uplynulých dnech vyzpovídala BBC, přičemž jedním z témat byla i velké investice společnosti do podcastů. Angažováni byli například také manželé Obamovi. Mladší syn současného britského krále a jeho žena údajně dostali 25 milionů dolarů za pouhých dvanáct epizod v rozmezí dvou a půl let.

"Pravdou je, že něco se povedlo, něco ne," okomentoval šéf streamovací platformy rozhodnutí vyzvat Apple v souboji o vedoucí postavení na poli podcastů. "Spotify nebylo před pěti lety u podcastů nikde," zmínil, aby zdůraznil posun. 

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu jsou na volné noze od února 2021, kdy opustili institut královské rodiny. Nyní žijí v bohaté komunitě na západním pobřeží Spojených států, mají syna Archieho a dceru Lilibet Dianu.

Témata: Princ Harry Meghan Markle Spotify