Harry a Meghan nemohou v Británii věřit nikomu? Policisté se u soudu odkopali!

Meghan Markle a princ Harry 3

Autor: Pavel Krejčí

10. prosince 2023 14:38

Rasismus vůči Harryho manželce Meghan se ve Velké Británii řeší nejen na úrovni královské rodiny, ale také u policie. V posledních dnech padl přelomový rozsudek proti skupině někdejších strážců zákona. 

O případu informovala agentura Reuters. Hned šest někdejších londýnských policistů obdrželo podmíněné tresty kvůli posílání ofenzivních a rasistických zpráv přes aplikaci WhatsApp. Týkaly se přitom i manželky prince Harryho. 

Policisté čelili obvinění po zjištěních pořadu Newsnight britské veřejnoprávní stanice BBC. Redaktorům se podařilo odhalit, že strážci zákona si mezi lety 2018 až 2022 posílali zprávy s rasistickými komentáři. Třikrát šlo o nevhodné poznámky na adresu Meghan. 

Čtěte také

Pět mužů starších 60 let již odešlo do výslužby. U soudu už v září přiznali vinu a ve čtvrtek si vyslechli rozsudek. Konkrétně dostali podmínku, kterou nesmí dvanáct měsíců porušit. Jinak by skončili na 6 až 14 týdnů za mřížemi. 

James Harman z londýnské metropolitní policie v komentáři k rozsudku odsoudil rasistický obsah zpráv. Policie si podle něj uvědomuje, že případ může vést ke zhoršení pověsti. 

Témata: Princ Harry Meghan Markle Policie Velká Británie