Harry a Meghan dostali další políček: V Británii je prostě vidět nechtějí!

Vévodkyně Meghan a princ Harry

Autor: Pavel Krejčí

4. prosince 2023 11:58

Ve Velké Británii se pomalu připravuje další pompézní aristokratická svatba za účasti členů královské rodiny. Princ Harry a jeho žena Meghan budou na veselce zřejmě chybět, informují ostrovní média. 

V červnu příštího roku se chystá oženit třicetiletý vévoda z Westminsteru Hugh Grosvenor, který má velmi blízké vazby na královskou rodinu. Jeho kmotrem je současný britský král Karel III., on sám je zase kmotrem panovníkových vnoučat George a Archieho, což je prvorozený potomek Harryho a Meghan.

Navzdory tomu chybí hvězdný pár žijící v USA na seznamu svatebních hostů, uvedl nedělník Sunday Times. Naopak na něm nechybí nynější panovník či jeho starší syn William s manželkou Catherine. 

Svatba se má uskutečnit 7. června v katedrále v Chesteru v severozápadní Anglii. Oficiálně se samozřejmě neví, kdo všechno obdržel pozvánku. "Nejsme v pozici, abychom komentovali seznam hostů," řekl mluvčí Grosvenora magazínu People

Napjaté vztahy mezi Harrym s Meghan a královskou rodinou jsou častým předmětem článků v britských bulvárních médiích. Naposledy tomu tak bylo u příležitosti listopadových 75. narozenin Karla III., tedy Harryho otce. 

Princ sice do Velké Británie nedorazil, protože podle svého mluvčího ani neobdržel pozvánku na oslavu, panovníkovi ale zavolal, aby mu popřál k narozeninám. Povídání to prý bylo přátelské, Karel III. dostal k uchu i Harryho manželku Meghan. Dokonce se začalo spekulovat o náznaku možného zlepšení vztahů.

Témata: Princ Harry Meghan Markle královská rodina (gbr) Král Charles III. (Karel III.) Princ William