Harry a Meghan: Co je v minulosti rozdělovalo? Princ se přiznal k rasovým předsudkům!

Princ Harry a vévodkyně Meghan 6

Autor: Libor Frýdl

26. srpna 2023 13:19

Britskému princi Harrymu trvalo dlouhá léta, než si uvědomil rozsah rasových předsudků. Jejich existenci poznal až díky své manželce Meghan, uvedl vévoda ze Sussexu v rozhovoru s časopisem GQ.

"Neměl jsem nejmenší tušení, s mou výchovou a vzděláním, co jsou to skryté předsudky. Vůbec jsem netušil, že něco takového existuje," uvedl Harry.

"A pak, jakkoliv je to smutné říci, mi trvalo mnoho a mnoho let, než jsem si to uvědomil, obzvláště když se na den nebo na týden vcítím do mé manželky," dodal. Meghanina matka je černoška, její otec běloch.

Pár se společně přestěhoval do Spojených států. Jedním z důvodů odchodu byly i problémy, které měli manželé s britskými bulvárními médii. V minulosti je obviňovali mimo jiné z toho, že jsou vůči Meghan rasistická.

Problematika rasismu a boje proti němu se v posledních letech dostala do popředí po smrti amerického černocha George Floyda, který zemřel při zatýkání policií. Událost ve Spojených státech, ale i globálně rozpoutala demonstrace proti policejní brutalitě a systémovému rasismu.

Témata: Princ Harry Meghan Markle