Hana Zagorová (†75): Vzpomínala na ni Lucerna! Vím, že si to užila, řekl Margita

Hana Zagorová 3

Autor: Pavel Krejčí

21. prosince 2023 11:37

Hana Zagorová často vystupovala před Vánoci v pražské Lucerně. Bohužel, v posledních letech jejího života tomu bránily zdravotní potíže, s nimiž se statečně potýkala až do loňského srpna, kdy zemřela. Přesto letos její písně před svátky na inkriminovaném místě zazněly. 

V úterý večer totiž proběhl vzpomínkový koncert v Lucerně, na který zval fanoušky vdovec. "Program koncertu je připraven přesně podle Hanky, bohužel ho kvůli nemoci již nemohla udělat. Hvězdní hosté a písničky Hanky. Bude to krásný večer. Držíme palce, lásko moje," napsal Štefan Margita před vystoupením na instagramu.

Na pódiu se objevila například Monika Absolonová. Operní pěvec byl nadšený. "Včerejší nádhernej večer patřil jenom tobě a já vím, že sis ho moc užila se šampíčkem v ruce. Děkuju všem, účinkujícím i publiku, že jste přišli na Hanku zavzpomínat," sdělil ve středu.

Čtěte také

Margita letos učinil jedno zásadní rozhodnutí. Zagorová tak na začátku září spočinula na místě posledního odpočinku. "Dovoluji si vám oznámit, že v naprosté tichosti, jen v rodinném kruhu, jsem na Vyšehradě za zvuku nádherných zvonů uložil moji drahou Hanku," uvedl na podzim. 

Zagorová zemřela 26. srpna 2022, bylo jí 75 let. Kariéru měla i tak veleúspěšnou, největší popularitě se těšila na přelomu 70. a 80. let minulého století. Mezi lety 1977 až 1985 se hned devětkrát v řadě stala Zlatou slavicí. 

Témata: Hana Zagorová štefan margita