Hana Zagorová (†75) opět rozzáří Lucernu: Její milovaný Štefan Margita ale nevystoupí. Proč?

Hana Zagorová

Autor: Jan Novák

23. srpna 2023 8:46

V sobotu tomu bude přesně rok, co hudební svět opustila česká popová hvězda Hanička "Písnička" Zagorová. Ve své kariéře musela Lucernu dvakrát zrušit. A teď se chystají dva posmrtné koncerty. První na její počest se odehraje 19. prosince v její milované pražské Lucerně a druhý v únoru v pražské O2 areně. V lucerně ovšem bez Štefana Margity (67)! „Rozhodl jsem se, že nevystoupím. Nepatřím do Hančiny kariéry,“ prohlásil poněkud překvapivě vdovec, jak informoval web AHA!

Vážený operní pěvec Štefan Margita bude tentokrát na prestižním pražském pódiu chybět. Výjimečný hudební zážitek je naplánován na prosinec, kdy se v pražské Lucerně odehraje koncert sloužící jako vzpomínka na zesnulou zpěvačku Hanu Zagorovou. Její nečekaný odchod před rokem, konkrétně 26. srpna, byl způsoben mrtvicí.

„Rozhodl jsem se, že nevystoupím. Nepatřím do Hančiny kariéry,“ překvapil přiznáním webu Aha! milovaný Štefan Margita. Přesto by měl být v sále Lucerny jako divák „Usadím se v první řadě, budu se ze všeho s Hankou těšit a až bude po všem, tak si s chutí dám bublinky a třeba se i opiji,“ překvapil svými slovy.

Čtěte také

Dle slov Štefana Margity, měl pro Hanu Zagorovou palác Lucerna vždy výjimečný význam a byl pro ni místem plným nádhery, kterému holdovala s láskou.

„Na vánoční koncerty se tam těšila celý rok. Ten poslední byl kvůli covidu a potom její nemoci zrušen a už se ho nedočkala. Tak teď jí to vynahradíme,“ vzkázal fanouškům.

Vstupenky na nadcházející prosincový koncert budou oficiálně v prodeji od 6. září. Tento datum získává zvláštní symboliku, neboť by to byl den, kdy by zpěvačka Hana Zagorová slavila své sedmdesáté sedmé narozeniny, píše Blesk. Druhý koncert je naplánován na 6. února 2024.

Čtěte takéTěm, komu by k uctění památky na Haničku dva koncerty nestačily, CNN Prima NEWS zahajuje přípravu zvláštního vysílání s názvem "Rok bez Hanky". Toto speciální vysílání má sloužit jako připomínka pro diváky v den smutného výročí. Cílem je zpřístupnit úžasné písně a radost, kterou nám zesnulá zpěvačka přinesla a kterou si celý národ oblíbil. Tento zvláštní pořad je vypracováván pod dohledem zkušené reportérky Marty Jandové, která patří k špičce v oboru. Její hluboké a dlouhodobé přátelství s Hanou Zagorovou a Štefanem Margitou přináší do vysílání osobní pohled a vzpomínky na tyto výjimečné umělce, píše web CNN Prima.

Hana Zagorová se stala ikonou české hudební scény, zanechala nesmazatelnou stopu ve světě hudby a umění. Její hlas a interpretace nejenže oslovily široké publikum, ale také se staly symbolem generací. Narodila se 6. září 1946 a v průběhu své kariéry si vydobyla pozici jedné z nejvýznamnějších a nejuznávanějších zpěvaček v České republice. Své hudební nadání propojila s nesmírným charisma a hlubokým citem, což jí umožnilo přinést do svého umění autenticitu a silnou emocionální sílu.

Čtěte také

Její repertoár zahrnoval nejen hitové písně, které se staly nedílnou součástí české hudební krajiny, ale také komplexní a hluboké skladby, které dokázaly oslovit posluchače na hlubší úrovni. Srdce Hančiných fanoušků dozvuky jejího hlasu znají a její památku si lidé stále ctí. Její smrt v srpnu roku 2022 zanechala v českém hudebním světě velkou mezeru, ale její dědictví pokračuje díky nezapomenutelným melodiím a textům, které nás nadále provázejí.

Témata: Hana Zagorová štefan margita Velký sál Lucerna