Gérard Depardieu: Žaluje ho další žena! Co se stalo na natáčení před 10 lety?

Gérard Depardieu

Autor: Pavel Krejčí

16. února 2024 19:50

Slavný francouzský herec Gérard Depardieu čelí dalšímu obvinění ze sexuálního zneužívání. Podle údajné oběti k němu mělo dojít před deseti lety během filmového natáčení. Hercův právní zástupce uvedl, že jeho klient obvinění popírá. 

Podle deníku Le Monde zažalovala herce čtyřiadvacetiletá žena, která pracovala jako filmová asistentka. V žalobě tvrdí, že ji Depardieu sexuálně napadl v březnu 2014 během natáčení filmu Le Magicien et les Siamois. Konkrétně se měl dotýkat jejích intimních partií a mít obscénní poznámky. 

V žalobě proti umělci se píše, že došlo k sexuálnímu útoku na zranitelnou osobu jinou osobou, která zneužívá autoritu svého postavení. Právní zástupce obviněného Christian Saint-Palais zdůraznil, že stejně jako ve všech probíhajících soudních jednáních jeho klient popírá obvinění. 

Depardieu totiž čelí dalším žalobám kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání, které na něj podala více než desítka žen. Od roku 2020 se vyšetřuje znásilnění, z něhož jej obvinila herečka Charlotte Arnouldová. Od poloviny září pak běží další případ. 

Média v říjnu zveřejnila dopis, v němž se slavný herec označuje za oběť mediálního lynče. V prosinci se jej dokonce zastal i francouzský prezident Emmanuel Macron, když uvedl, že je na něj země hrdá. 

Témata: Gérard Depardieu Francie