George Michael (†53): Osm let po smrti je jeho majetek rozprodán, kam zamířily peníze?

George Michael

Autor: Libor Frýdl

14. června 2024 12:47

I po své smrti hvězda hudebního dua Wham! George Michael (†53) stále pomáhá lidem v nouzi. Jeho firmy nadále přispívají na charitu a poskytují pomoc potřebným. Uvedl to server Daily Mail.

Od jeho předčasné smrti na Vánoce 2016 uplynulo už osm let. Po jeho odchodu se objevují příběhy o jeho štědrosti, včetně toho, jak přispěl na umělé oplodnění neznámé ženě.

Nově zveřejněné údaje ukazují, že Georgeovy firmy darovaly loni na jeho charitu více než 2,3 milionu eur. Tři společnosti, které vlastnil, poskytly finanční prostředky charitativnímu fondu Mill Charitable Trust, který nyní vede jeho sestra Yioda (62).

Společnost Robobuild Ltd darovala přibližně 1,1 milionu eur, Wham Music Ltd téměř 600 000 eur a Big Geoff Overseas Ltd více než 440 000 eur. Tyto částky jsou více než dvojnásobkem toho, co jeho firmy darovaly v roce 2022.

Fond byl posílen prodejem zpěvákovy rozsáhlé umělecké sbírky, která po jeho smrti na aukci vynesla přes 13 milionů eur. George Michael, který během svého života přispíval mimo jiné na dětskou linku a výzkum rakoviny, odkázal většinu svého majetku v hodnotě téměř 115 milionů eur svým sestrám Yiodě a Melanie (†59), která zemřela 25. prosince 2019, přesně tři roky po Georgovi.

Témata: George Michael