Gabriela Soukalová zítra uvede do kin svůj filmový příběh! Dětský sen už si splnila

Gabriela Soukalová 3

Autor: Pavel Krejčí

6. března 2024 14:57

Každý film má svůj vlastní příběh, ale někdy se objeví příběh tak výjimečný, že se sám stane součástí jeho tvorby. Tímto způsobem vznikl film "Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí", který přináší do kin nejen fascinující pohled na život legendární biatlonistky, ale také umění a sportu. Právě tím je známá Gabriela Soukalová. 

Režisér Petr Větrovský, který má na svědomí film o nejlepší biatlonistce naší historie přišel s myšlenkou spojit životní příběh Gabriely Soukalové s vlastní písní pro film. Gabriela nejen že je hlavní postavou svého příběhu, ale také nazpívala společně se Štefanem Margitou píseň k filmu. Titulní píseň "Teď budu mluvit já" je duší a srdcem tohoto filmu. A co je ještě výjimečnější, je fakt, že Gabriela Soukalová sama nazpívala tuto píseň.

"Vzpomínám si, jak mi rodiče říkali, že jsem snílek, když jsem jim poprvé řekla, že až vyrostu, budu mít svou vlastní píseň," říká Gabriela Soukalová a dodává: "Pár dní zpět jsme na to společně vzpomínali a smáli se. Já si ale spíš celý život myslím, že je skvělé mít velké sny. Věřím, že se mi díky těmto snům podařilo dojít tam, kam jsem chtěla. A vypadá to, že se teď i moje vize z dětství zhmotnila do podoby písně k našemu filmu."

Gabriela Soukalová spolupracovala na tvorbě titulní písně k filmu se špičkovým týmem hudebních talentů, včetně Štefana Margity, hudbu k písni složili Michal Kindl a Daniel Hádl, text napsali Michal Kindl a Gabriela Soukalová. To vše pod taktovkou filmového producenta a režiséra Petra Větrovského. 

Štefan Margita, jedna ze zásadních osobností hudebního týmu, sdělil: "Mě to samozřejmě těší a moc si toho vážím, že vlastně tenhle duet se stal titulní písničkou k filmu. Když jsem ten nápad slyšel od Petra Větrovského, který s tím přišel, okamžitě jsem souhlasil. Opravdu se moc těším a zúčastním se promítání filmové premiéry 5. března, celý ten její život a děj mě zajímá, protože jsem Gabrielu hodně sledoval a myslím si, že to byl úžasný nápad, že jste se rozhodli o Gabriele natočit film."

Margita také dodal: "Byl jsem šťastný, když mě režisér Petr Větrovský požádal, abych si v této písni s Gabrielou zazpíval duet operně. Měl jsem z toho velkou radost a doufám, že se píseň bude líbit."

K tomu se vyjádřila i Gabriela Soukalová: "Spolupráce se Štefanem byla moc fajn a je to pro mě pocta, mít v písničce zpěváka jeho kvalit." Do českých kin snímek "Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí" poprvé vstoupí už 7. března. 

Témata: Gabriela Soukalová štefan margita