Gabriela Soukalová otevřeně promluvila o neuzavřené kapitole! Jako první Češka se dočkala velké pocty!

Gabriela Soukalová 6

Autor: Libor Frýdl

18. února 2024 9:35

Bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová je první českou biatlonistkou, která vstoupila do Síně slávy. Při vzpomínce na úspěšnou kariéru vyzdvihla pomoc tehdejšího trenéra a současného sportovního ředitele Ondřeje Rybáře a přiznala, že šlo o neuzavřenou kapitolu.

"Je to pro mě obrovská pocta. Vůbec bych nečekala, že bych tam měla být já. Spíš jsem si říkala, že tam bude dřív třeba Ondra Moravec. Já měla pocit, že tam jsou jen starší lidi, teď najednou si říkám, jestli mi tím někdo nechtěl naznačit: Podívej se do občanky, už nejsi žádná dorostenka," řekla serveru isport.cz

"Ale ne, jsem moc ráda, že to přišlo, měla jsem v sobě tu kapitolu hodně neuzavřenou. Mrzelo mě, že jsem se nemohla rozloučit," dodala.

Biatlonová Síň slávy IBU funguje teprve druhým rokem. Při loňské inauguraci do ní vstoupili Nor Ole Einar Björndalen a Němci Sven Fischer, Kati Wilhelmová a Andrea Henkelová. Letos v Novém Městě na Moravě při mistrovství světa organizátoři uvedli vedle Gabriely Soukalové také Francouze Raphaëla Poiréeho a Švédku Magdalenu Forsbergovou.

Gabriela Soukalová je se 17 triumfy ve Světovém poháru nejúspěšnější českou biatlonistkou historie; v sezoně 2015/16 rovněž ovládla celkové hodnocení seriálu. Je trojnásobnou olympijskou medailistkou ze Soči 2014 a získala šest medailí na světových šampionátech, včetně dvou zlatých. 

Témata: Gabriela Soukalová