Frustrovaný Karel III.? Příbuzný prozradil, jaké pocity v sobě král dusí!

Král Charles III.

Autor: Pavel Krejčí

26. března 2024 17:55

Svět se v pátek na chvíli zastavil poté, co princezna Kate prozradila, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Manželka následníka trůnu přitom není jediným členem královské rodiny, který se momentálně potýká s onkologickou nemocí. Už dříve přiznal problém sám král Karel III. 

Král trpí blíže nespecifikovaným typem rakoviny, ostatně ani Kensingtonský palác neodhalil podrobnosti o nemoci princezny Kate. Monarcha se podrobuje léčbě už delší dobu, podle blízkých ale není úplně spokojený s dosavadním pokrokem.

Podle nejstaršího vnoučete zesnulé královny Alžběty II. Petera Phillipse je strýc frustrovaný tím, že uzdravování trvá déle, než by si přál. Syn princezny Anny překvapil upřímností v rozhovoru pro stanici Sky News Australia. 

Čtěte také

"Je velmi frustrovaný, že nemůže pokračovat a dělat všechno, co by chtěl," uvedl Phillips. Král podle něj sice chápe, že na plné zotavení je potřeba čas, zároveň už by se rád vrátil do běžného režimu fungování. 

"Král zůstává pozitivní ohledně své léčby a vyhlíží návrat k plnému vykonávání povinností v co nejkratší možné době," sdělil palác před časem. Panovník odložil všechny naplánované veřejné akce, přičemž ho zastupují ostatní členové rodiny. Pokračuje nicméně ve své ústavní roli hlavy státu, včetně papírování a soukromých setkání. 

Témata: Král Charles III. (Karel III.) královská rodina (gbr) Velká Británie