Freddie Mercury: Dnes by měl 77. narozeniny! Kdyby žil, vystupoval by ještě?

Freddie Mercury během Live Aid 3

Autor: Pavel Krejčí

5. září 2023 16:57

V den nedožitých sedmasedmdesátých narozenin Freddieho Mercuryho se nabízí otázka, co by legendární zpěvák kapely Queen dělal dnes, kdyby byl stále naživu. Jezdil by se svými kamarády po koncertech? Můžeme se na to pokusit odpovědět... 

Právě dnes by legendární zpěvák Freddie Mercury oslavil 77. narozeniny, k nelibosti fanoušků kapely Queen je již více než 30 let po smrti. Dvojice jeho spoluhráčů přitom nadále vystupuje. Jezdil by s nimi po světě i rodák z afrického ostrova Zanzibar, kdyby byl naživu?

"Vím jistě, že kdyby byl náš drahý bratr Freddie stále s námi, tak by – stejně jako my – nadále koncertoval, byl daleko od domova a hnal se za uznáním publika," napsal před lety na sociální síti kytarista Brian May. 

Čtěte také

Pravdou je, že Mercury o důchodu nechtěl ani slyšet. "Žil jsem naplno, a pokud zítra umřu, bude mi to fuk. Dal jsem do toho všechno, co jsem měl. Netoužím po tom, abych žil do sedmdesáti. Byla by to strašná nuda," řekl. 

Kytarista May měl však částečně pravdu, Freddie si život bez hudby neuměl představit. "Nemůžu odejít do důchodu. Co bych dělal? Miluji být součástí Queen. Hudbu ani neberu jako práci, není nic, co bych dělal radši. Je to velká zábava," prohlásil kdysi Mercury.

Témata: Freddie Mercury skupina Queen