Freddie Mercury (†45): Nové informace o jeho smrti!

Freddie Mercury během Live Aid 4

Autor: Libor Frýdl

25. května 2024 18:38

Freddie Mercury, frontman skupiny Queen a jeden z nejlepších zpěváků všech dob sice zemřel před 32 lety, některé informace o jeho odchodu se však objevují až nyní.

Miloval zpěv, miloval umění a miloval své přátele. A právě těmi se před smrtí obklopil, aby umíral šťastný. Stalo se tak 24. listopadu 1991.

Mercury strávil poslední dny života zavřený ve svém okázalém londýnském domě One Garden Lodge v přepychové čtvrti Kensington.

"Ačkoli byl připoután na lůžko, do poslední chvíle to byl náš Freddie," vzpomíná na něj jeho dlouholetý osobní asistent Peter Freestone.

Freddie skládal písně až do momentu, kdy už nemohl pracovat. Roky před světem tajil, že má AIDS, a pravdu odhalil necelé dva dny předtím, než v neděli 24. listopadu 1991 skonal.

"Naposledy jsem ho viděl v pátek. Ve skutečnosti vydal stanovisko už o AIDS v osm večer, jen noviny ho vydaly až v sobotu ráno. Nikdy jsem ho neviděl tak klidného. Už nebylo co skrývat, čeho se obávat. Mohl se připravit na smrt," popsal Freestone.

"Seděl jsem u něj, držel ho za ruku. Mluvili jsme si. Nikdy nepřišel o svůj smysl pro humor. Potom mě vzal za ruku on a poděkoval mi," dodal podle serveru Yahoo.

Témata: Freddie Mercury