František Janeček slavil 79. narozeniny: Kdo mu přišel popřát?

František Janeček

Autor: Pavel Krejčí

16. září 2023 20:33

I září má samozřejmě své slavné oslavence, k nimž se řadí František Janeček. Velká sláva to v případě producenta bude až za rok, kdy oslaví kulaté 80. narozeniny, ovšem i letos mu přišla poblahopřát řada slavných tváří. 

Mezi gratulanty podle informací deníku Blesk nechyběli skladatel a hudebník Karel Vágner, zpěvačka Monika Absolonová či legendární herečka Jiřina Bohdalová. Oslavu si nemohl nechat ujít ani Michal David, který je oslavenci zavázán. 

Čerstvě devětasedmdesátiletý Janeček se proslavil jako producent a kapelník, který v polovině 70. let založil skupinu Kroky, která později nesla jako dovětek i jeho jméno. Formace spolupracovala s mnoha interprety, například s Janou Kratochvílovou nebo právě Michalem Davidem. 

Čtěte také

Za minulého režimu se čtvrteční oslavenec ukázal být zdatným producentem a hledačem talentů. Po sametové revoluci se naopak chytil jedné z nejzavedenějších hvězd tuzemské populární hudby.

V roce 1992 totiž začal spolupracovat s Karlem Gottem a díky velice úspěšné spolupráci s ním založil i agenturu GoJa. Konkrétně se ujal organizace tuzemských i zahraničních turné, produkce desek či veškerých autogramiád a rozhovorů.

Témata: František Janeček