Fanoušci na koncertě Taylor Swift způsobili zemětřesení

Taylor Swift 3

Autor: Eliška Procházková

14. června 2024 17:05

Taylor Swift o víkendu odehrála ve skotském Edinburghu tři koncerty. Podle Britské geologické služby (BGS) bylo o víkendu zaznamenáno zemětřesení až 6 km od samotných vystoupení na stadionu Murrayfield ve Skotsku.

Podle magazínu People, Taylor Swift, která je v současné době na evropské části svého turné Eras Tour, absolvovala v pátek 7. června, v sobotu 8. června a v neděli 9. června tři koncerty v
Edinburghu, které vyvolaly seismickou aktivitu.

"Každý ze tří večerů se vyznačoval podobným seismografickým vzorcem, přičemž písně 'Ready For It?', 'Cruel Summer' a 'Champagne Problems' způsobily každý večer nejvýraznější seismickou aktivitu," uvedla BGS ve svém prohlášení.

Páteční večerní vystoupení Taylor Swiftové, které vědci označili jako "zemětřesení", způsobilo největší seismickou aktivitu s pohybem dosahujícím 23,4 nanometrů (nm). Následovala sobotní hodnota 22,8 nm a nedělní 23,3 nm.

Podle BGS byla seismická aktivita způsobena především návštěvníky koncertu, kteří tančili v rytmu hudby a dosáhli maxima při 160 úderech za minutu (bpm) během skladby Ready For It?, kdy dav vysílal přibližně 80 kW energie (což odpovídá přibližně 10 až 16 autobateriím).

Témata: Taylor Swift