Ewa Farna oslavila 30. narozeniny! Hudební scénu okupuje už 17 let!

Ewa Farna 7

Autor: Libor Frýdl

13. srpna 2023 18:10

Ewa Farna v sobotu oslavila 30. narozeniny. Poprvé se přitom do podvědomí české veřejnosti zapsala jako mladičká třináctiletá dívka populárním singlem, na kterém vystavěla úspěšnou kariéru. Jak se dnes dvojnásobná maminka vypracovala až na vrchol?

Zpěvačka Ewa Farna, která má polské kořeny, se rychle etablovala na české hudební scéně, a to především díky svému prvnímu hitu "Měls mě vůbec rád", který v roce 2006 zněl z rádií téměř neustále.

Své debutové písně a albem vyplnila mezeru v českém showbyznysu a stala se idolem školáků. Nicméně za svou dosavadní kariéru ukázala, že není jen dětským zjevením, ale patří mezi významné postavy českého popu.

Za úspěchem nejen v České republice, ale i v Polsku, kde je považována za domácí zpěvačku, stojí několik faktorů. Ewa Farna je věřící a hlásící se k evangelickému vyznání a hudbě byla blízko již od dětství. Její otec je hudebník a matka také má hudební vlohy.

Svou kariéru zahájila díky ostravskému producentovi Lešku Wronkovi, který ji objevil a v září 2006 vydala svůj první singl "Měls mě vůbec rád". Od té doby vydala několik alb, z nichž některá obsahují úspěšné písně jako "Leporelo", "Tělo" nebo duet s Davidem Stypkou "Dobré ráno, milá". Její píseň "Cicho" zaznamenala zvláštní úspěch v Polsku.

Album Ticho (2007) se mnoho měsíců drželo mezi deseti nejprodávanějšími deskami v Česku a v roce 2010 získala Farna i cenu Anděl v kategorii Zpěvačka roku. Proslavila se také jako porotkyně soutěže Česko Slovensko hledá SuperStar. 

Ewa se vyrovnávala nejen s veřejným zájmem o svůj život, ale také s médii, která často více zvýrazňovala povrchní aspekty než samotnou hudbu. Tento boj vnímá jako součást slávy a neváhá si z něj dělat legraci v písni "Boky jako skříň".

Ewa Farna má na kontě také vítězství v různých hudebních cenách, jako jsou ceny Anděl a Český slavík. Její poslední studiové album "Umami", vydané v roce 2021, získalo uznání kritiků pro svou originalitu a moderní zvuk.

Ewa Farna zůstává důležitou postavou české hudební scény, která oslavuje své úspěchy a nadále tvoří hudbu s vlastním charakterem.

Témata: Ewa Farna