Eliška a Damián: Neslavný konec podivuhodné televizní pohádky!

Emma Smetana vyfotila plakát k seriálu.

Autor: Pavel Krejčí

14. listopadu 2023 10:39

Velké haló bylo na začátku září kolem premiéry seriálu Eliška a Damián v televizním vysílání, jenže hned jeho úvod vyvolal u lidí rozporuplné pocity. Diváků ubývalo, proto přichází nevyhnutelné. Pokračování velkolepého projektu je v nedohlednu. 

Listopad patří posledním naplánovaným epizodám v programu Primy, která nemíní se seriálem pokračovat. Údajně je přitom hotových ještě dalších 12 pokračování. "S jejich nasazením v dohledné době však Prima nepočítá. V úvahu by možná připadalo vysílání třeba v letním období, jisté to ale není. Diváci tak mají smůlu," sdělil zdroj serveru expres.cz.

Hodnocení Elišky a Damiána byla od prvního dílu opravdu různorodá. Zatímco v očích některých se nenaplnily jejich předsudky o tom, že půjde o propadák, jiní označili seriál za rychlokvašku s hereckými výkony z domácího videa.

Čtěte také

Pokud jste žádnou epizodu neviděli, tak vězte, že podle tvůrců šlo o romantický pohádkový příběh, v němž hlavní postava Elišky (Emma Smetana) žije v současnosti, zatímco Damián (Robert Urban) sice pochází z roku 1758, ale díky elixíru začíná cestovat časem, takže potká Elišku.

Smetana se s výtkami popasovala po svém, když hned po prvních dílech řekla, že přijímat bude jen konstruktivní kritiku. "Ideálně ze strany lidí, které osobně znám a třeba si jich i profesně vážím. Tudíž ten jejich umělecký pohled pro mě bude důležitý," nechala se slyšet. Tak uvidíme, zdali se ještě někdy objeví před kamerou jako herečka... 

Témata: Eliška a Damián (seriál) Emma Smetana Robert Urban TV Prima