Důvěrná slova Karla III. o rakovině unikla na veřejnost! Král přiznal, co mu je

Král Charles III.

Autor: Pavel Krejčí

17. května 2024 10:39

Na veřejnost unikla slova z důvěrného rozhovoru Karla III. s jinou osobou, v němž panovník mluvil o svém boji s rakovinou, který v napětí sleduje celý svět. Monarcha se přiznal, co přesně ho trápí. S čím se potýká?

Král Karel III. v pondělí slavnostně odevzdal vysoký vojenský titul princi Williamovi, který se stal hlavním plukovníkem armádního letectva. Monarcha jím byl dvaatřicet let. Ceremoniál proběhl před vrtulníkem Apache a za přítomnosti personálu Armádního leteckého muzea na jihu Anglie. 

Přítomen byl i veterán britské armády Aaron Mapplebeck, který se loni potýkal s rakovinou. Jak známo, zákeřná nemoc byla letos diagnostikována britskému panovníkovi. Není proto divu, že voják se rozhodl podělit o své dojmy z boje s onemocněním.

Čtěte také

Mappleback, který loni v únoru podstoupil devět týdnů intenzivní chemoterapie, se v rozhovoru s králem zmínil o jejích vedlejších účincích. Konkrétně prozradil, že přišel o chuť. Podle deníku The Sun mu měl monarcha odvětit, že se mu to stalo také. 

Převod titulu byl oznámen dopředu už loni v srpnu v souvislosti s nástupem Karla III. na britský trůn. Princ William během prvního dne ve funkci strávil čas s jednotkami, prohlédl si výcvik či vybavení a pobavil se s vojáky. 

Témata: Král Charles III. (Karel III.) královská rodina (gbr)