Drsné detaily ze zákulisí natáčení Harry Pottera: Alkohol tekl proudem!

Harry Potter, ilustrační foto

Autor: Libor Frýdl

17. února 2024 18:06

Přípravy legendární filmové série o čarodějném učni Harry Potterovi přinášely hercům i zajímavé momenty. Své o tom ví i Jason Isaacs, který ztvárnil Luciuse Malfoye. V nejnovějším rozhovoru totiž prozradil, že jeho mladší kolegové se během natáčení filmů stali dospělými jedinci, což sebou přineslo i to, že začali pít velké množství alkoholu. 

Jason Isaacs se během své kariéry objevil ve více známých filmech. Rodák z anglického Liverpoolu si zahrál v seriálech, jako jsou například Capital City a Bratrstvo, i ve filmech, jako je Patriot.

Kromě toho se objevil i ve filmové sérii Harry Potter, kde si zahrál Luciuse Malfoye. Po jeho boku se představilo také několik tehdy mladých herců, jako byli Daniel Radcliffe, Emma Watson či Rupert Grint. Sledovat, jak se z dětí stávali dospělí lidé byli, bylo podle Isaacse zvláštní.

„Vždy bylo divné, když jsme se po pár letech vrátili k natáčení filmů. Mladí herci byli starší, než když jsme je viděli naposledy, ale já jsem se k nim choval tak jako předtím. Chovat se k 14letým dětem tak, jako by měli 12, nebylo úplně nejlepší. Když bylo 18, tak jsme se k nim chovali, jako by neměli dovoleno pít alkohol nebo kouřit. Obojí přitom dělaly ve velkém a proto to bylo pro nás zváštné," řekl podle New York Post Isaacs. 

Témata: Harry Potter