Doba je nemocná, tvrdí Lucie Bílá! Chystá ve svém životě velké změny!

Lucie Bílá 5

Autor: Libor Frýdl

23. listopadu 2023 21:19

Lucie Bílá patří i po několika dekádách mezi nejvýraznější a neznámější české zpěvačky. Navzdory tomu se už ale nechystá vyprodávat velké koncertní haly, a nejde o jedinou změnu v jejím životě!

"Velké koncerty, to je pro mě krok zpátky. Mám ráda takové, kdy je opravdu lidem v sále vidět do očí a mohu je obejmout svou energií, která je ve velkých halách nepřenositelná. Takže malá městečka, malé vesnice a lidé, kteří by do Prahy nikdy nedojeli, to je pro mě," řekla pro Seznam Zprávy.

Není to ale jediná změna v jejím životě. Rozhodla se také změnit svůj přístup k politice a nepodporovat žádné kandidáty. "Co jsem tehdy udělala pro pana prezidenta Václava Klause, nebylo politické gesto, ale bylo to lidské gesto. Cítila jsem, že se dějí nespravedlnosti, které mi strašně vadily. Teď si můj čas, moji energii ani moje jméno nikdo nezaslouží a asi bych to už neudělala," uvedla.

"Nebudu se do toho pouštět. I kdyby mě mučili, už vám neřeknu, koho budu volit, protože to opravdu rozděluje. A já chci dělat lidem radost. To neznamená, že bych se bála, ale už vidím věci jinak. Můj úkol je teď jiný," podotkla.

Dodala, že současná doba je podle ní nemocná a všichni lidé jsou v "takové zvláštní křeči", což musí podle ní nejvíce dopadat na citlivé povahy. "To, že se něco děje, musí cítit každý empatický člověk. Já to neumím pojmenovat, ale jsou dny, kdy mám sevřené hrdlo a mám pocit, že se mnou něco kroutí. Všechny ty věci, které lidi rozdělují. Všechny ty informace, které nás děsí," prozradila s tím, že odteď bude dělat už jen hezké věci.

Témata: Lucie Bílá