Dny Soukupa na Barrandově jsou sečteny? Dávné prohřešky se hlásí o slovo!

Jaromír Soukup (podnikatel, moderátor)

Autor: Pavel Krejčí

18. června 2024 13:34

Dny Jaromíra Soukupa na TV Barrandov se sice zdají být sečteny, ale stanice se ještě nějaký čas bude potýkat s dědictvím jeho angažmá v zákulisí i na televizní obrazovce. Firma například musí zaplatit pokutu, kterou dostala právě kvůli někdejšímu vlastníkovi. 

Upozornily na to konkrétně novinky.cz. Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu ve výši 75 tisíc korun pro firmu Barrandov Televizní Studio kvůli tomu, že Soukup ve vysílání jako moderátor propagoval svůj e-shop, ačkoliv zákon něco takového nedovoluje. K provinění došlo už před třemi lety. 

Českem letos v květnu proběhla zpráva, že Soukup už není ani spoluvlastníkem vydavatelství Empresa Media, do kterého patří i TV Barrandov. Mediář pak v uplynulých dnech upozornil, že v programu hlavního kanálu na začátek července není ani jeden z pořadů, které nesly jméno kontroverzní postavy české mediální scény.

Čtěte také

Konkrétně jde o pořady Moje zprávy, VIP svět, Moje zprávy, komentáře, Jaromír Soukup live, Duel Jaromíra Soukupa, Hovory Kalousek Soukup, Týden podle Jaromíra Soukupa, Reakce Jaromíra Soukupa a Vaření se Soukupem.

Soukup ale zatím tvrdí, že přes léto ho čeká plánovaná vysílací přestávka, během které nabere na dovolené nové síly. Čím dál více to přitom vypadá, že místo na obrazovce už mít nebude.

Témata: Jaromír Soukup (podnikatel moderátor) TV Barrandov Nejvyšší správní soud