Depeche Mode v Praze: Už teď víme, že tu nebyli naposled!

Depeche Mode ve studiu.

Autor: Pavel Krejčí

31. července 2023 8:56

Legendární britští Depeche Mode mají za sebou letošní vystoupení v České republice. Do pražských Letňan na ně podle informací od pořadatelů dorazilo více než 60 tisíc fanoušků. Pokud jste mezi nimi chyběli, nemusíte smutnit. Brzy bude další šance vidět slavnou kapelu. 

Nedělní koncert vyvrcholil - vcelku podle očekávání - hitem Personal Jesus z alba Violator z roku 1990. "Depešáci" zařadili do přídavku také další populární skladby Just Can't Get Enough či Never Let Me Down Again. 

Na pražský koncert dorazily desítky tisíc fanoušků, mnozí z nich si nejspíš nenechají ujít ani koncerty naplánované na rok 2024. Praha totiž opět nechybí mezi zastávkami na šňůře.

Depeche Mode v průběhu července zveřejnili na facebookovém profilu termínovou listinu čtvrtého pokračování turné Memento Mori. Odstartuje 22. ledna doma v Londýně. Do Česka dorazí Dave Gahan a Martin Gore o měsíc později, kdy ve dnech 22. a 24. února zahrají v O2 areně.

Nejúspěšnější období zažila formace původem z anglického Basildonu na přelomu 80. a 90. let. Tehdy kapela odehrála svůj první koncert na našem území, který je právem označován za legendární. Stalo se tak totiž v březnu 1988, kdy ještě v tehdejším Československu vládli komunisté.

Témata: Depeche Mode