Další rána pro české herectví! Zemřel Karel Hábl (†87)!

Karel Hábl

Autor: Libor Frýdl

4. února 2024 11:11

Ve věku 87 let zemřel herec Karel Hábl. Diváci si ho pamatují z filmů jako Amadeus, fešák Hubert nebo Pan Tau. O jeho úmrtí informovalo jeho facebookový profil a Divadlo Radka Brzobohatého, kde hrál v inscenaci Přeletu nad kukaččím hnízdem.

"Kája zemřel náhle a nečekaně včera v pátek 2.2.2024 ve 20:00 hodin obklopen láskou! Měli jsme plány, stále jsme se na něco těšili, bolí to moc moc..." napsala jeho partnerka Jana Sikorová.

"Kájo! O některých lidech si člověk myslí, že jsou nesmrtelní, vždy tady byli a vždy budou… a Tys byl jeden z nich… obdivovala jsem Tvou výdrž i energii, že s námi i soukromě zvládáš jezdit po světě. S Kukačkama, ze kterých je tato fotka, jsme spolu ještě před pár dny byli na Moravě.. mrzí mne, že Palomequeho v Donu Quijotovi už nedozkoušíš…" uvedli na Facebooku divadlo.

Karel Hábl pochází z Pelhřimova a vstoupil na scénu po absolvování DAMU v roce 1963. Začal svou hereckou kariéru v Městském divadle v Pardubicích a následně přešel do Městského divadla v Kolíně.

V letech 1965 až 1968 působil jako člen pražského divadélka Maringotka. Od roku 1968 se stal dlouholetým členem Hudebního divadla v Karlíně.

Karel Hábl se také objevoval v Divadle Radka Brzobohatého a aktuálně účinkoval v ústeckém divadle v muzikálu Noc na Karlštejně, kde hrál postavu Arnošta z Pardubic.

Témata: Karel Hábl