Dagmar Havlová zavzpomínala na Karla Schwarzenberga (†85)

Dagmar Havlová 2

Autor: Pavel Krejčí

11. prosince 2023 13:46

Česko se o víkendu rozloučilo s Karlem Schwarzenbergem, který zemřel 12. listopadu ve věku 85 let. Pozvaní hosté dorazili do katedrály svatého Víta na Pražském hradě, vzpomínalo se ale i na sociálních sítích. Co se vybavilo Dagmar Havlové?

S knížetem se přišli osobně rozloučit současný prezident Petr Pavel i jeho předchůdce Miloš Zeman. Další žijící exprezident Václav Klaus ve svatovítské katedrále nebyl. Václav Havel samozřejmě chyběl, jeho jméno ale během smutečního obřadu opakovaně zaznělo.

V den zádušní mše tak zavzpomínala na Schwarzenberga bývalá první dáma Dagmar Havlová. Ve svém příspěvku zmínila, že se to celé sešlo tak, že na den po rozloučení připadaly nedožité 86. narozeniny bývalého ministra zahraničí.

"Vzpomínám na jeho nahlédnutí do mé kanceláře při mých nočních záchvatech puntičkářství v kanceláři Vize, na následné moudré povídání u čaje, na růže k narozeninám, na pomoc při přípravách státních večeří, stojací lampa v mém pokoji, oběd s Terezkou plný smíchu, 80. narozeniny a tanec," napsala herečka na instagramu. 

Témata: Dagmar Havlová Karel Schwarzenberg pohřeb Karla Schwarzenberga (9.12.2023)