Dagmar Havlová se převtělila do Dášenky: Vzpomínka na Havla v den výročí jeho odchodu!

Dagmar Havlová 3

Autor: Pavel Krejčí

19. prosince 2023 14:22

Na pondělí připadalo výročí smrti velké osobnosti českých dějin, na kterou se nezapomíná. Zvlášť když šlo o vaši nejbližší osobu. Jak zavzpomínala bývalá první dáma Dagmar Havlová na posledního československého a prvního českého prezidenta Václava Havla? 

Havel zemřel 18. prosince 2011 po vleklých zdravotních problémech, bylo mu 75 let. Známá herečka stála po jeho boku od roku 1997, kdy byl dramatik ještě prezidentem republiky. Jeho druhý mandát skončil v únoru 2003.

Havlová v pondělí uctila památku zesnulého muže nejen tichou vzpomínkou. Na svém hojně navštěvovaném instagramovém profilu sdílela ručně psaný vzkaz od manžela. 

Čtěte také

"Dášenko, nashledanou! Drž mi palce!" napsal prezident, přičemž bývalá první dáma ujistila všechny sledující, že jeho prosbě naslouchá dodnes. "Držím," uvedla vedle fotky. 

Na exprezidenta v pondělí zavzpomínal i jeho současný nástupce Petr Pavel. "Před dvanácti lety zemřel Václav Havel. Letos si toto výročí poprvé připomínám v roli prezidenta. Přemýšlím nad tím, co definovalo prezidenství Václava Havla a také jeho pojetí funkce prezidenta. Pro mě jsou to především nadhled a schopnost naslouchat druhým. A také smysl pro humor, který občas v dnešní vypjaté době ve veřejném dění postrádám," napsal na sociální síti X.

Témata: Dagmar Havlová Václav Havel