Co je s princeznou Kate? Palác si trvá na svém! Navzdory spekulacím

Kate Middleton 3

Autor: Pavel Krejčí

1. března 2024 14:40

Britská královská rodina se prostřednictvím Kensingtonského paláce, sídla následníka trůnu, vyjádřila k rozsáhlým spekulacím ohledně stavu princezny Kate, která v lednu podstoupila plánovanou operaci břicha. Princezně z Walesu se podle paláce daří dobře. 

Mluvčí Kensingtonského paláce ve čtvrtečním vyjádření pro americkou televizi ABC News zdůraznil, že v lednu byla zveřejněna časová osa rekonvalescence princezny s tím, že rodina bude informovat jen o zásadních změnách zdravotního stavu. "Tenhle přístup stále platí," dodal mluvčí.

Kvůli nedostatku informací, nepřítomnosti Kate na veřejnosti a nejnověji kvůli absenci prince Williama na jedné z akcí kvůli osobním důvodům se začaly na sociálních sítích šířit spekulace o zdravotním stavu budoucí královny. 

Čtěte také

Americká stanice připomněla, že monarchie naposledy uvolnila nové informace o stavu princezny z Walesu na konci ledna, když byla propuštěna z nemocnice po operaci. Na veřejnosti se manželka následníka trůnu naposledy objevila o Vánocích, když s rodinou zavítala do kostela. 

Kate podstoupila lednovou operaci břicha na soukromé klinice London Clinic v centru britské metropole. Zotavovala se nejprve ve Windsoru, posléze se přesunula do Norfolku. Očekává se, že k pracovním povinnostem se nevrátí dříve než po Velikonocích.

Není přitom jedinou zdravotně indisponovanou členkou královské rodiny. Králi Karlovi III. byla diagnostikována rakovina, přičemž již byla zahájena léčba onemocnění. Panovník pro tuto chvíli odložil všechny naplánované veřejné akce, přičemž ho zastupují ostatní členové rodiny. Pokračuje nicméně ve své ústavní roli hlavy státu, včetně papírování a soukromých setkání. 

Témata: Kate Middleton královská rodina (gbr) Velká Británie