Clooney, DiCaprio, Lopez nebo Schwarzenegger. Kteří slavní herci podporují umělce ve stávce?

I na stará kolena vypadá Schwarzenegger pořád drsně. 4

Autor: Libor Frýdl

3. srpna 2023 21:28

Některé z největších hollywoodských filmových hvězd se rozhodly finančně podpořit odborový svaz amerických herců a televizních a rozhlasových umělců (SAG-AFTRA), který aktuálně reprezentuje stávkující herce. 

SAG-AFTRA provozuje nouzový fond, určený pro herce, kteří se ocitli v finanční tísní a už by si nemohli dovolit pokračovat v každodenních výdajích. Tento fond disponuje více než 15 miliony dolarů (tj. přibližně 332 miliony korun), jak uvedla organizace na svém webu.

Mezi hereckými osobnostmi, které věnovaly do fondu milionové částky, nalezneme jména jako George Clooney, Matt Damon, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lopez, Julia Roberts, Arnold Schwarzenegger, Meryl Streep, Ryan Reynolds, Hugh Jackman, Nicole Kidman, Dwayne Johnson, Ben Affleck, Blake Lively nebo Oprah Winfrey.

Meryl Streepová zdůraznila, že má štěstí, že může podpořit ty, kdo se potýkají s obtížemi a bojují proti nejrůznějším výzvám. Clooney zase uvedl, že herci jsou ochotni usednout k jednacímu stolu a dosáhnout fér dohody s filmovými studii a streamovacími společnostmi (AMPTP). Před tímto momentem však bude nadále hrdě podporovat SAG-AFTRA a své kolegy, kteří se v této historické době potýkají s obtížemi.
 

Témata: stávka George Clooney Leonardo DiCaprio Jennifer Lopez Julia Roberts Arnold Schwarzenegger