Čeští celníci si posvítili na ukrajinskou zpěvačku: Fedyšynová to nenechala bez reakce!

Iryna Fedyšynová se s celníky vyfotila.

Autor: Pavel Krejčí

31. srpna 2023 10:44

Iryna Fedyšynová se dostala do hledáčku české celní správy během návratu z Česka na Ukrajinu. Šestatřicetiletá zpěvačka ze Lvova totiž v předchozích dnech koncertovala v Praze a Ostravě. Zájem celníků nenechala bez reakce, ozvala se na sociální síti.

Fedyšynová ve středu na instagramu informovala, že ji zastavila česká policie. Vyjádřila přitom názor, že se tak stalo kvůli ukrajinské státní poznávací značce. Podle umělkyně proběhla prohlídka auta a všech věcí. "Všechny dokumenty jsou v pořádku, nebylo zjištěno nic nezákonného," konstatovala na sociální síti, kde zároveň zveřejnila fotografie. 

Ukrajinský server Obozrevatel napsal, že strážci zákona připravili umělkyni a jejím spolupracovníkům kompletní prověrku. "Vyndali z mikrobusu všechny věci a speciálně vycvičený pes zkoumal každý centimetr vozidla," píše se v článku s tím, že si prohlédli také pasy.

"Žádné drogy, cigarety nebo lahve alkoholu. Slušní Ukrajinci, kteří jsou na cestě a mají svůj program," ocitoval Fedyšynovou další web, konkrétně šlo o portál Informator

Sluší se připomenout, že Praha pomáhá Kyjevu od samého začátku konfliktu na konci loňského února. Česko již například přijalo téměř 350 tisíc ukrajinských uprchlíků, což z něj dělá třetí nejčastější cílovou zemi. V Česku bylo také v přepočtu na populaci jednotlivých unijních zemí nejvíce příjemců s dočasnou ochranou. 

Témata: Iryna Fedyšynová Celníci