Český slavík 2023: Hlasování zahájeno! Nova odhalila, jak bude vypadat ceremoniál

Ondřej Sokol na předávání cen Český slavík.

Autor: Pavel Krejčí

14. září 2023 19:19

Český slavík si ještě stále prozpěvuje. Anketa popularity hudebních interpretů odstartovala hlasování v letošním ročníku, který vyvrcholí přímým televizním přenosem na podzim. Kdo letos půjde ve stopách nepřekonatelného Karla Gotta? 

Až do 12. listopadu mohou lidé hlasovat pro své favority. Celkem šest voleb mají v kategoriích zpěvák, zpěvačka, skupina a hip hop & rap. Z tříčlenného výběru zároveň mohou vybírat objev roku. Nominovanými jsou Rozálie, RODAN a Tereza Balonová. 

Přímý přenos předávání cen z pražského Fóra Karlín proběhne v pátek 24. listopadu na obrazovkách TV Nova, informovala televize na webu

Přítomní hosté i televizní diváci se mohou těšit na vystoupení Vojty Dyka či kapely Chinaski. Speciální společné číslo si připravují David Koller a Ben Cristovao. Pořadatelé ankety také chtějí složit poctu zesnulému slovenskému hudebníkovi Vašo Patejdlovi ze skupiny Elán.

Moderátory večera budou již osvědčení Ondřej Sokol a Aleš Háma, kteří pracují také na scénáři. Český slavík má také získat nové logo i s vizuální identitou. 

Témata: Český slavík TV Nova