Český slavík 2023 a urážka za urážkou. Soukup "dostal výprask", ale i Lucie Bílá nebo Kazma to schytali

Soukup na slavnostním předávání cen Český slavík 2023 (Forum Karlín, 24. listopadu 2023). 17

Autor: Jan Novák

27. listopadu 2023 17:29

Český slavík je jedna z nejpopulárnějších hudebních anket u nás, a každým rokem pořad musí provázet moderátoři. Ostatně, to je běžné u každé ceny. Letošní ročník odmoderovala opět perfektně dvojice Ondřej Sokol a Aleš Háma. Avšak, kdo čekal poklidný večer, velmi se mýlil. Oba "střelci" na osobnostech českého showbyznysu nenechali nit suchou. Jaromír Soukup rozhodně zaslouží obdiv, že se dokázal ještě usmát, když schytal takový "výprask". Rýpanec přistál i na konto Lucie Bílé a nebo Kazmy.

Ocenění hudebních cen Český slavík 2023 je již minulostí, ale česká veřejnost stále diskutuje o tom, co se toho večera vlastně odehrálo. Moderátorský tým, tvořený Ondřejem Sokolem a Alešem Hámou zvolil nekonvenční přístup, který zahrnoval ostré vtípky a ironické poznámky hraničicí až s urážkou na účet mnoha osobností českého showbyznysu. V první linii se stal terčem kritiky ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup, který byl zasypán sérií sarkastických poznámek. "Pan Jaromír Soukup je zde. Jsme opravdu rádi, že jsi přišel. To je skvělé, můžeme začít ten večer velmi pěknou událostí, protože oba bychom chtěli Jaromíra velmi, velmi, ale skutečně hodně pochválit za to, že přišel."

"Protože to je takové velké gesto, že tady vlastně zakopáváme tu válečnou sekeru. On to za nás loni tak jako dotvořil,“ odstartovali večer zostra. „Navíc si představte, že prodáte půlku televize, abyste si mohli koupit dvě vstupenky do sálu,“ upozornili na jeho dluhy, se kterými se potýká. Což bylo asi dost krutý sarkasmus, ale pan Soukup si za to může zčásti sám, když celé léto propírali se svou dnes již ex-přítelkyní Agátou Hanychovou svůj vzat a situaci na sítích.

„Rok 2023 se zapíše do historie České republiky černým písmem, protože to byl rok, kdy zemřela láska. Nejsledovanější český pár – Jaromír Soukup a Agáta Hanychová se rozešli. V zahraničí mají slavné páry své přezdívky. I tento ji má – Vztah Jaromíra Soukupa!“ vypadla z nich jedovatá slina.

Doslova urážka přistála u stolku, kde seděla Lucie Bílá se svým mladým partnerem Radkem Filipim. V její tváři bylo vidět, že slova moderátorů nenese dobře. „Rok 2045: Do síně slávy přichází Lucii Bílou uvést čerstvý třicátník a její poslední partner Adam Mišík mladší.“ Ta reagovala decentně a ironicky: „Hahaha...“

A jakou urážku schytal Kazma? Moderátoři se nezapomněli pozastavit u vyhozeného milionu dolarů z vrtulníku na Česko. 

„Chtěli bychom vždy ty ceny rozdat všem, jak jste tady, ale nejde to... My jsme se inspirovali moderní českou filantropickou ikonou Kazmou a chtěli jsme na vás ty ceny shazovat z vrtulníku před Forem Karlín. Ať si to prostě rozeberete, taková ta charita – přeper bližního svého,” vtipkovali.

Témata: Český slavík Jaromír Soukup (podnikatel moderátor) Kamil Bartošek alias Kazma Lucie Bílá