Dvě české pohádky dobyly zahraničí. A Pavel Trávníček vydělá balík!

Pavel Trávníček 5

Autor: René Kekely, stars24.cz

3. prosince 2017 17:26

Blíží se Vánoce a zvlášť během nich se pohádky stávají tím, co stále k televizním obrazovkám táhne miliony diváků, jak malé, tak i velké. A jsou takové, které se staly kultovními - jako třeba Tři oříšky pro Popelku nebo Princezna se zlatou hvězdou na čele. Prorazily dokonce do sousedního Německa nebo Rakouska.

Právě v těchto zemích se staly Tři oříšky kasovním trhákem. „Jsem rád, že si ji naši sousedé v Německu a Rakousku zamilovali. Však teď taky vyrážíme s velikým tour po halách v těchto zemích a musím se pochlubit, že jsem tam jediný Čech. Nehraju pochopitelně prince, ale krále. Bude to přes 40 představení teď od prosince až do konce února,” prozradil stars24.cz Pavel Trávníček.

Ten si tak díky muzikálovému tour u našich sousedů vydělá slušný balík peněz. Jede s ním i jeho žena Monika a jejich malý syn. Co je ale zajímavější, že díky této pohádce se Trávníček proslavil v německy mluvících zemích, jako třeba Karel Gott. „Ano, poznávají mě a musím říct, že mě to těší. Koho by to netěšilo,” podotkl herec.

Pohádka je skutečně velmi populární. Vždyť se dostala mezi zdejší filmovou produkci, kterou nabízí různé prodejny s videonosiči, super a hypermarkety na DVD. „Velkým překvapením pro mě bylo, že je tam ve speciálním regále nejenom naše česká Popelka, samozřejmě v němčině, ale i pohádka Princezna se zlatou hvězdou na čele. Prostě naše filmy jsou skvělé a pohádky tak získaly na popularitě, “ uvedl jeden z Čechů, který o víkendu vyrazil na předvánoční nákupy. „Třeba ve Freistadtu, Linci nebo i v Bad Leonfeldenu mají tyhle stojany. A každý Čech se u toho zastavuje. A místní to kupují sobě, nebo dětem,” dodal pan Zdeněk.

Není příliš zemí, alespoň v Evropě, které by se mohly chválit tím, že jejich pohádky jsou jedny z nejsledovanějších v sousedním státě v televizích, a že je na DVD nabízí jako hlavní šlágr ty největší obchodní řetězce. Zkrátka česká kinematografie patří k tomu nejlepšímu.

Témata: Pavel Trávníček pohádka Tři oříšky pro popelku pohádka Princezna se zlatou hvězdou