Karel Gott a Kamila Magálová: Proč je život spojil?

Karel Gott a Kamila Magálová 2

Autor: René Kekely, stars24.cz

3. prosince 2017 17:00

Stačí bolest hlavy a zpěvák Karel Gott s herečkou Kamilou Magálovou, kterou čeští diváci znají hlavně z komedií Líbáš jako Bůj a Líbáš jako ďábel, se setkají. Nejde však o zdravotní neduhy obou umělců, ale jednoho obyčejného draka. Ne, nezbláznili jsme se, právě kvůli tomu se oba sešli.

Gott s Magálovou se totiž setkali v nahrávacím studiu u Petra Šišky, aby společně nazpívali písničku do pohádky Dušana Rapoše - Když draka bolí hlava. „Takhle Československá pohádka pro celou rodinu vzniká na základě nové dětské knihy „Když draka bolí hlava“, která je psaná česky i slovensky. Jedna dračí hlava mluví česky a druhá slovensky,” prozradil spoluautor příběhu, hudebník Petr Šiška. Ti nejmenší diváci se pobaví, ale i zasmějí výrazům, jako jsou čučoriedky, golier, drevokocúr anebo cencúľ.Zajímavostí je, že k pohádce, kterou se producent Petr Šiška společně s režisérem Dušanem Rapošem rozhodli natočit, vznikají písně, které v klipové verzi zazpívají velké osobnosti české a slovenské hudební scény. První a zároveň titulní píseň s názvem Když draka bolí hlava, kterou napsali Lešek Wronka (hudba) a Petr Šiška (text), nazpíval Karel Gott se svou dcerou Charlotte Ellou. Další pak vznikly Vánoční píseň Vašo Patejdla a Petra Šišky a následně zamilovaný duet s názvem „Má dlaň je ve tvé dlani“, kterou složil mladý skladatel Miro Bazger, opět s textem Petra Šišky. „Písničku nazpívali Martin Harich a Zuzana Žáková. A následně se u nás pak sešel Karel Gott s Kamilou Magálovou, kde natočili závěrečnou píseň s názvem Láska je náš drahokam,” prozradil Šiška.

„Byl jsem osloven producentem Petrem Šiškou a režisérem Dušanem Rapošem, jestli bych pro jejich novou československou pohádku nazpíval titulní a závěrečnou píseň. Vzhledem k tomu, že mám klasické české pohádky moc rád a mám rád děti, s radostí jsem nabídku přijal, protože tato pohádka je skvělá! Titulní píseň pro děti jsme již s mou dcerkou Charlottkou nazpívali a teď jsme s vynikající slovenskou herečkou Kamilou Magálovou natočili finálovou píseň s názvem. Složil ji Michal David a textem opatřil Petr Šiška a je o celoživotní lásce a respektu,“ prozradil Karel Gott.Pro Magálovou, herečku slovenského Národního divadla je to premiéra, protože bude poprvé hrát v pohádce babičku. „Ke spolupráci na této pohádce mne oslovil pan režisér Dušan Rapoš, se kterým jsem v minulosti spolupracovala na pohádce „Falošný princ“. Byla to nádherná pohádka podle jednoho z nejlepších scénáristů Jaroslava Dietla. Byla to krásná a milá spolupráce, takže když mě Dušan oslovil znovu pro pohádku a já si přečetla skvělý scénář, skvělé texty písní a slyšela skvělou muziku, kterou pro pohádku skládají opravdové osobnosti jako jsou Michal David, Vašo Patejdl nebo Lešek Wronka a Igor Timko neváhala jsem a spolupráci přislíbila. A navíc je to pro mne poprvé, kdy si zahraju babičku panímámu. Ve skutečnosti už mám pět vnoučat, takže to celé skvělé zapadá.A tak se mají jak malí, tak i velcí na to těšit, protože příběh slibuje napínavý děj, skvělé obsazení, ale také krásné melodie.

Témata: Karel Gott Kamila Magálová