Nela Boudová, která oslavila 1. prosince padesátiny, působila v několika oblastních divadlech a patnáct let byla stálou členkou Činoherního klubu, kde stále hostuje. Objevila se i v desítkách filmů a seriálů a kromě toho je úpěšnou dabérkou, hlas propůjčuje například hvězdné Julii Robertsové.

Nela Boudová se narodila v Praze, její otec byl Tunisan, ale vychoval jí bývalý zpravodaj Československé televize Miroslav Bouda, kterého vždy považovala za "pravého" tátu.

Absolvovala Státní konzervatoř v Praze.

Během své kariéry působila v angažmá v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech, v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, v Divadle za branou II., Středočeském divadle Kladno - Mladá Boleslav nebo v Labyrintu. Stálou členkou Činoherního divadla byla v letech 1994 až 2009. K její bohaté filmografii patří role ve filmech Kolja, Doblba!, Vratné lahve, Líbáš jako Bůh nebo Jak básníci čekají na zázrak.

Ze vztahu se scenáristou Janem Lekešem má Boudová dva syny Andreje a Dalibora. Nedávno se vdala. Kdyby prý nemohla dělat herectví a musela si vybrat, byla by rekvizitářkou u filmu.

Témata:

Nela Boudová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse