V mnoha ohledech pikantní a zajímavý životní příběh píše už 23 let hokejový reprezentant Jakub Vrána, který zaujal úchvatným debutem proti Švédům. Z provinčního českého klubu se dostal až k zisku nejslavnější hokejové trofeje na světě, teď touží po medaili za národní tým. A po něm zase touží chtivé ženy.

Famózním vstupem do světového šampionátu zaujal hokejista Jakub Vrána. Teprve třiadvacetiletý útočník debutoval v reprezentačním dresu v úvodním utkání se Švédskem, v němž hned dvakrát zavěsil. Fanoušci hned začali vtipkovat o tom, že se zařadí po bok dalších úspěšných ptáků v národním týmu: Jaroslava Špačka, Martina Straky nebo Petra Sýkory.

Vránův životní příběh je ale přece jen odlišný. Dokud byl v Česku, neměl zázemí žádného z velkých klubů, první významné hokejové krůčky dělal v pražských Letňanech. Už v patnácti zamířil do švédského Linköpingu, jelikož tamní hokej byl vyhlášený svou prací s mládeží.

Několikaletá skandinávská anabáze nasměrovala české křídlo ke splnění životního snu – zisku angažmá v zámořské NHL. Do dospělého hokeje však nakoukl už ve Švédsku, s Linköpingem se loučil v 19 letech po sezóně, v níž nasbíral 29 bodů v 55 zápasech.

O tom, že je Vrána tak trochu dítě štěstěny, vypovídá nejen jeho páteční reprezentační debut, ale i loňský ročník NHL. Pro českého mladíka šlo o první sezónu plně strávenou v kádru Washingtonu Capitals, jejichž hlavní hvězdou je ruský snajpr Alexandr Ovečkin. Ten dlouhá léta marně čekal na Stanley Cup, ve Vránově první sezóně se ho dočkal.

Sestřih akcí Jakuba Vrány z NHL. (1:24) | zdroj: YouTube

Vrána se v americkém hlavním městě stal oblíbencem fanoušků, ale i tamní pornoherečky. Mia Khalifa se loni rozvášnila, když dala najevo, že se do českého hráče zamilovala. Šlo ale o lásku neopětovanou, jelikož Vrána má doma českou přítelkyni. Jen ta může Jakuba rozptylovat od hokeje.

Teď se ale ambiciózní Jakub soustředí především na něj. Vítězství v NHL by jistě rád doplnil o medaili z mistrovství, na kterou český hokej čeká sedm let. „Mám sebevědomí a vím, že jsem dobrý hráč,“ řekl Vrána v Bratislavě deníku Sport. Snad nás v tom utvrdí ve zbytku šampionátu a zakončí jej s cenným kovem na krku.

Témata:

Vrána, Jakub (hokejista) | hokej | Hokej MS | stars24.cz

Vstoupit do diskuse