René Kekely
stars24.cz

Sotva ukončil misi poslance a stal se “jen” radním Českého rozhlasu, vrátil se Vítězslav Jandák opět naplno před kameru. A sotva dotočil jeden film, má roztočený druhý. Objeví se jak v nové pohádce, tak i v novém dramatu. Co dalšího chystá kdysi nejpopulárnější politik v zemi?

Jandák, který prodělal po sedmnácti letech znovu boreliozu a před tím ho taky trápilo zdraví, natočil pohádkový příběh s názvem Přání k mání. „Poběží to na Vánoce v televizi a hraju tam takového bohatého strýčka. Točili jsme ve Varech a musím říct, že to byla skvělá práce se skvělými lidmi,” svěřil se serveru stars24.cz Jandák.

Exministr kultury a bývalý poslanec se přímo nevrátil ke své profesi herce. „Já jsem i za dob poslancování taky něco natočil, ale nebylo na to tolik času. Teď ho mám víc, ale jsem zase už starý muž, tak mě asi vybírají do takových rolí. Za roli v Přání k mání jsem rád. Na první pohled to není moc sympatická postava, ale nakonec se ukáže, že i milionář může milovat svého syna," podotkl s úsměvem Vítězslav Jandák.

Zatímco pohádkový příběh, kde si zahraje i Jitka Čvančarová, Milan Šteindler nebo Filip Antonio, režíroval Vít Karas, druhý film je pod vedením režiséra Jiřího Svobody. „Je to historický film o Aloisi Rašínovi, kterého hraje Ondřej Vetchý, dál je tam Mirek Donutil, Tomáš Töpfer. nebo Viktor Preiss. Já tam mám takovou zajímavou roli... no - nechte se překvapit,” dodal serveru stars24.cz Jandák.

Jak sám prozradil, užívá si hlavně své velké a stále se rozrůstající rodiny. s níž stráví i Vánoce. Díky dceři je už trojnásobným dědečkem. Teď jen čeká, kdy s nějakým potomkem přijde jeho syn Vítězslav ml, který pracuje jako producent pořadů, jako je Patrola, Bedekr, Wifina a podobných.

„O politiku se pochopitelně dál zajímám. Dál jsem členem sociální demokracie, ale už to pozoruju tak víc z povdzdálí. A musím říct, že jsem za to i docela rád. Některá média některé věci ukazují zcela jinak, než jak tomu je. Ale kdo chce v téhle malé, české, ale stále krásné zemi chce znát pravdu? Málokdo. Ale já se prostě pořád držím toho rčení, že vždycky je v životě všechno trošku jinak,” dodal Jandák.

Témata:

Vítězslav Jandák | stars24.cz

Vstoupit do diskuse