Po lístcích na vystoupení populárních písničkářů by se dozajista zaprášilo i dnes, lidé však už nemají možnost vyrazit na koncert bratří Nedvědů. František, tedy mladší z obou sourozenců, prozradil, proč tomu tak je.

V 90. letech lidé kroutili hlavou, když bratři Nedvědové vyprodali větší ze dvou stadionů na pražském Strahově, dnes se diví tomu, že se cesty obou muzikantů z jedné rodiny navzdory obrovským úspěchům rozdělily. Mladší František se ani nesnaží předstírat, že by tomu bylo jinak.

img-responsive

Františkův bratr Honza | foto: Reprofoto YouTube

„Ne, teď vůbec ne,“ odpověděl Blesku na otázku, zdali se se starším sourozencem Honzou vídá. Společné vystoupení v budoucnu sice zcela nevylučuje, ale jedna zásadní překážka přece jen existuje. „Bratr se rozhodl jít do důchodu,“ prozradil František. Důvodem je nepovedený comeback.

„Já hraju a on šel do penze. Není vyloučeno, že si spolu ještě někdy zahrajeme, ale zatím je to tak, jak to je,“ musí konstatovat mladší z bratří Nedvědů. Jejich společné písničky jsou přitom dodnes populární a publikum si je od Františka žádá.

Nedvědi - Růže z papíru (1:54) | zdroj: YouTube

„Vždycky musíme zahrát Stánky, Kočovné herce, prostě naše největší hitovky,“ svěřil se oblíbený hudebník. „Všechny písničky jsou krásný, jak moje, tak Honzovy, hezky do sebe zapadají. Mají švih a rytmus,“ pochválil jejich společné dílo.

Dnes bratra po jeho boku pravidelně nahrazuje syn Vojta, s nímž je prý hraní velká radost, ačkoliv tomu tak vždycky nebylo. „Byly doby, kdy jsem ho musel trochu usměrňovat, ale naštěstí brzo dospěl. Dneska už je to o vzájemné toleranci nás obou a myslím, že nám to jde,“ dodal František.

Témata:

Nedvěd, František | Nedvěd, Honza | stars24.cz

Vstoupit do diskuse