Už jedenáct dní leží oscarový režisér Jiří Menzel na ARO Střešovické nemocnice. Je stále držen v umělém spánku a nyní se ještě objevily informace, že jeho mozek mohl napadnout meningokokový virus. Vrátí se umělec ještě někdy do normálního života?

Těžký zánět mozkových blan způsobil Menzelův kolaps. Doma jej našla jeho žena Olga Menzelová. Lékaři po transportu do špitálu provedli základní a následně delší, šestihodinový operační zákrok, ovšem nesdělili žádné pozitivní zprávy. Respektivě žádné. A manželka režiséra taky mlčí.

„Všichni držíme Jiřímu pěsti a doufáme, že se zase vrátí do běžného a bude v pořádku,” řekla stars24.cz Míla Řádová, jeho pravá ruka, osobní asistentka, která s ním pracuje skoro třicet let.

Manželka slavného režiséra Olga Menzleová je na informace skoupá. Své přátele ale prosí, aby manželovi drželi pěsti, protože to “právě v těchto dnech velmi potřebuje”. Lékaři nasadili další speciální léčbu, silná antibiotika, která mají zlikvidovat i následné meningokokové onemocnění.

„Pan Menzel je stále v intenzivní péči našich lékařů. Žádné další informace nejsme oprávněni poskytovat,” podotkla mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Protože je režisér stále v umělém spánku a je zaintubován, je stále na oddělení ARO. Jeho stav je tak velmi vážný. Protože se ale i zázraky dějí, všichni v něj teď věří. Není ale vyloučeno ani to, že i pokud se probudí a bude se uzdravovat, nemusí už pak ale fungovat tak, jak tomu bylo od osudného dne, kdy po návratu ze Slovenska zkolaboval.

„Nikdo nezná případný rozsah poškození mozku, pokud by se vlivem těžkého zánětlivého onemocnění prokázalo. A pak - pacient už není nejmladší, ale lékaři dělají vše proto, aby se podařilo pana Menzela dát do pořádku,” dodal zdroj z nemocnice.

Za Menzelem chodí pouze jeho manželka Olga, která uvolňuje informace jen nejbližší rodině. Ani přátelům se s přesnými detaily stavu manžela nesvěřuje.

Témata:

Jiří Menzel | Olga Menzelová | Míla Řádová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse