Zatímco skupina Kabát nebo Michal David se rozhodli po kauze se Slavíky ocenění vrátit, 42-ti násobný Zlatý a dvakrát Platinový slavík Karel Gott se k tomu nechystá. Dokonce se spokojil s odpovědí, kterou mu dal organizátor ankety Jaroslav Těšínský.

Protože pořadatel Českého slavíka původně tvrdil, že nehodlá odtajnit výsledky ankety, mnozí, včetně novinářů, ale i samotných interpretů měli podezření, že není vyloučeno, že kontroverzní Tomáš Ortel mohl porazit i Mistra a také první Lucii Bílou. Nakonec se Těšínský rozhodl čísla zveřejnit.

Z těch je prý jasné, že Gotta nikdo neporazil, ale že Ortel je druhý a Michal David tedy třetí.

Gott v prohlášení, které prezentovala jeho mluvčí Aneta Stolczová uvedl, že se s Těšínským setkal a ten mu tak situaci týkající se sobotního vyhlášení, vysvětlil. „Jeho vysvětlení je pro mě naprosto dostačující a uklidňující. Nemám tedy jediný důvod přemýšlet nad vrácením ocenění, které jsem díky hlasům mých příznivců získal,” sdělil Gott.

Zatímco se Karel Gott s vyjádřením Těšínského spokojil, mnozí další ne. Heidi Janků se dokonce nechala slyšet, že přesto, že Českému slavíku moc nevěřila, tak poté, co se stalo o víkendu, už této anketě nevěří vůbec. Už proto, že ona sama vyzvala fanoušky, aby neposílali hlasy jí, ale zesnulé Věře Špinarové. Také podle názorů na sociálních sítích posílali lidé hlasy právě Špinarové a dalo se předpokládat, že by mohla předstihnout třeba Ewu Farnou či Lucii Vondráčkovou. Nestalo se tak, Špinarová skončila na 5. místě, za Annou K.

Kvůli kauze nyní hrozí generální partner ankety společnost Mattoni že z ní odstoupí. Pro Českého slavíka by to tak znamenalo nejspíš definitivní konec. Minimálně však pošramocení reputace, podobně, jako se to stalo s Českou Miss.

Témata:

Český slavík | Karel Gott | stars24.cz

Vstoupit do diskuse