Jak jsme vás již informovali, skupina Kabát vrátí Českého slavíka, kterého získala v sobotu. Nelíbí se jí odebrané hlasy pro skupinu Ortel a jejího frontmana Tomáše Ortela. Gesto Kabátů už ocenila celá řada známých osobností.

Kabáti vrací Českého slavíka pořádající agentuře Musica Bohemica. Pokud agentura doloží skutečné počty hlasů pro kontroverzní Ortel a Kabát jich bude mít více, přijme skupina cenu zpět. Problém se ale může týkat také kategorie Zpěvák roku nebo kategorie Absolutní vítěz.

„Osobně se chci setkat s ředitelem pořádající agentury Musica Bohemica, panem Jaroslavem Těšínským. Věřím, že mi celou situaci vysvětlí. Teprve potom budu schopen posuzovat zmíněný problém," uvedl v reakci na celou kauzu Karel Gott, vítěz kategorie Zpěvák roku. Těšínský už uvedl, že chce s muzikanty o záležitosti jednat.

Spory o Slavíka na sociálních sítích komentují i politici či další známé osobnosti. „Koncert jsem dnes kvůli pražskému sněmu nestihl. Škoda. Ale Kabát dnes bodoval i fair-play přístupem ke Slavíkům,“ ocenil přístup Kabátů Václav Klaus mladší.

„Musica Bohemica: Kabát vyřkl Ortel nad Slavíkem,“ komentoval dění na twitteru europoslanec hnutí ANO Petr Ježek.

„Udělal bych to stejně jako Kabát. Tleskám. I bez ceny jsou u mě nejlepší,“ pochválil přístup rockové skupiny ekonom Vladimír Pikora.

Postoj kabátů ocenila také advokátka Klára Samková. „Z prohlášení skupiny Kabát mám opravdovou radost. Páni organizátoři totiž nechápou jednu zásadní věc: že nespravedlnost je nespravedlností i pro ty, kdo z ní mají výhodu. Neoprávněně získaná výhoda - zde ocenění - totiž poškozují dobré jméno víc než kdyby Kabáti skončili druzí, anebo, per analogiam k mému oboru, by soud byl prohrán čestně, na základě spravedlivého rozsudku. Jednou vypuštěná nespravedlnost vypouští svůj puch pod nos všem bez rozdílu: to je totiž její esenciální vlastnost… Jo: a jsem opravdu, ale opravdu, opravdu ráda, že Kabáti tohle chápou. A moc jim děkuji za jejich postoj. Myslím, že právě udělali pro pojem "spravedlnost" víc, než české soudy za posledních 27 let (o létech předchozích nehovoře…),“ napsala na svém facebookovém profilu.

Už dříve se k celé kauze vyjádřil také frontman Ortelu Tomáš Ortel. „Děkujeme dodatečně všem, kdo zaslal hlas (i když neuznaný) do ankety Český Slavík - veškerá snaha o umlčení a dehonestaci kapely Ortel a posléze mé osoby jen utvrzuje o správnosti naší cesty...“ vzkázal fanouškům na sociálních sítích.

Loading...

Témata:

Český slavík | Skupina Kabát | skupina Ortel | Karel Gott | stars24.cz

Vstoupit do diskuse