Renata Schnabelová
stars24.cz

Kontroverzní rapper Řezník, autor písní jako Ta holka v mym sklepě, Měl by ses zabít, Kremační pec či Zabte tu pí*u, je už řadu let znechucen předáváním hudebních cen Český slavík Mattoni.

Přispělo k tomu i jeho nespravedlivé vyškrtnutí z nominovaných v kategorii Hvězda internetu v roce 2013, jelikož byly jeho texty shledány zkrátka až moc násilnými a nevhodnými. Cenu společně s šekem na 100 tisíc korun si místo něj převzal rapper Johnny Machette, který by jinak skončil jako druhý. Od té doby Řezník tuhle soutěž zkrátka nemůže ani cítit.

Jelikož si Řezník, vlastním jménem ing. Martin Pohl, nebere nikdy a s ničím servítky, v rozhovoru pro expres.cz se k letošnímu předávání Slavíků vyjádřil celkem dost jasně:

„Letos jsem se radši místo Slavíků díval na dokument o průmyslovém zpracování šunkové pěny, bylo to mnohem větší drama. Je to už desetiletí vyčpělá soutěž. Přehlídka zm*dů, řekl bych. Michal David, který kvůli mně vracel slavíky, už tam zase nadšeně mlátil do vypnutých kláves.‘‘

Největším trapasem podle něj bylo to, že byl z nominací vyloučen zpěvák Joakim Brodén ze skupiny Sabaton, jelikož je napůl Švéd. Rapper tak provokativně zmínil, že slovenský zpěvák Miro Žbirka ale přece ‘‘nevadí‘‘.

V závěru ještě dodal, že nechápe, jak mohl toto předávání někdo sledovat, jelikož je to podle něj ztráta času. Pořadatelům ještě vzkázal, že mu "dluží kilo."

Témata:

Český slavík | Řezník (rapper) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse