Dallas počesku? Na obrazovky se řítí nový seriál plný hvězd

seriál Čechovi 5

Autor: Petra Sedláčková, stars24.cz

6. dubna 2019 17:59 | Aktualizováno: 8. dubna 2019 14:33

Fenoménem 90. letech minulého století v Česku byl bezesporu seriál Dallas. Kdo by neznal intrikána J.R., sympaťáka Bobbyho, alkoholičku Sue Ellen nebo prostořekou Lucy. . Teď se na obrazovky dostane i „český Dallas”. Rodinná sága ale bude mít název vskutku tuzemský – jmenovat se totiž bude ČECHOVI!

Třináctidílnou sérii v pražském Kině MAT představil autor, režisér a producent Tomáš Magnusek, režisérka Eva Toulová a za účasti mnoha herců i členů realizačního týmu.

Režisér Tomáš Magnusek, který stojí za filmem Bastardi i stejnojmenným seriálem, se 'dallaskému tématu’ věnoval od svého teenagerského věku. „Tak jako si děcka a teenageri hrají s panenkami, autíčky, hrají hry, já jsem si z lega dělal panáčky a rozehrával jsem takovou pomyslnou rodinnou ságu. Neskutečně mě to fascinovalo a bavilo a řekl jsem si, že něco podobného jednou natočím. A stalo se!,” prozradil pro stars24.cz filmař.

Jeho seriál bude sledovat rodinu Čechovu, která má čtyři generace a žije pod jednou střechou. „Čechovi jsou bohatá podnikatelská rodina čtyř generací, kteří bydlí v jednom domě. Každý má svoji ložnici, svůj příběh a svůj smysl v ději. Dnes už sedmdesátiletý otec, hlava rodiny, založil krátce po revoluci firmu, kterou by chtěl nyní předat některému ze svých třech dětí. To se ale nedaří. Je to problém současnosti, kdy generační výměnu ve firmě nepřežije téměř dvě třetiny společností,” popsal hlavní dějovou linku Magnusek,

Sám si zahraje českého „Džejára“, tedy velmi negativní postavu charakterově podobnou J.R. Ewingovi z amerického Dallasu. „Seriál Čechovi bude o tom, jací jsme, jak je složité v dnešní době podnikat, o chybějících zaměstnancích, ale také o uvažování lidí… Že to není jen o tom, že někdo má miliony a neví co s nimi, ale že musí tvrdě pracovat… Je v něm namíchané všechno, kdekdo se v tom může třeba i poznat. Jsou tam rodinné i finanční intriky, mocenské boje, sex, sarkasmus i spletité vztahy a také velmi zajímavý a někdy až nečekaný vývoj některých postav“ láká čtenáře serveru stars24.,cz k obrazovce Magnusek.

Tvůrci seriálu vsadili na ostřílené herecké hvězdy. Rodinu Čechových tvoří Libuše Švormová, Kateřina Macháčková, Miloslav Mejzlík, Petr Batěk, Tomáš Magnusek, Robert Cejnar, Andrea Elsnerová, Bára Šťastná, Tereza Němcová Petrášková nebo Tereza Ticháčková.

V dalších rolích se objeví taková esa jako Regina Rázlová, Jaroslava Obermaierová, Ivana Jirešová, Antonie Talacková, Igor Bareš, Ladislav Županič, Vilém Udatný, Roman Pomajbo, Felix Slováček, Jan Přeučil, Eva Hrušková, Jiří Klem, Vlastimil Harapes, Josef Nedorost, Radim Uzel nebo Jan Rosák. A chybět nebude ani legenda české dechovky, ale i filmu a televize Josef Zíma.

Všichni herci si natáčení velmi pochvalovali. Pochvalovali si příjemné prostředí, skvělé obsazení i rodinnou atmosféru. „Proto jsem do toho také šla. Tomáše Magnuska mám moc ráda, moc si ho vážím a oceňuji ten krásný, laskavý a lidský přístup k lidem, k nám hercům. Navíc se tam sešla skvělá herecká parta i lidé od štábu, což mě taky velmi těší” říká legenda českého filmu i dabingu Libuše Švormová, která hraje matku rodu.

Natáčelo se asi na deseti místech převážně v Královehradeckém kraji, ke kterému má Tomáš Magnusek blízký a domovský vztah. „Hlavní lokací pro rodinu Čechovi je vila Viktorka - dům v Babbiččině údolí, který funguje jako penzion i již proslavené Herecké muzeum. Objekt před lety Tomáš Magnusek koupil a ze zchátralé secesní vily, která byla odsouzena k zániku, vytvořil místo, které navštěvují stovky lidí. Jsou zde i různé akce, besedy a vzniklo zde takové kulturně-společenské centrum tohoto regionu,” uvedl PR manažer seriálu Čechovi René Kekely.

Seriál by se na obrazovky měl dostat za pár měsíců. „Momentálně je dotočeno. Nastupuje proces postprodukce /střih, zvuk, barva, hudba/, a když vše půjde dobře, seriál Čechovi by se na obrazovkách mohl objevit nejspíš na podzim,” dodal Kekely. Zároveň už se připravuje natáčení druhé řady.

Témata: seriál Čechovi Tomáš Magnusek (režisér)