Lejla Abbasová měla k Danielu Nekonečnému blízko, přesto nebyla jeho kamarádkou a žádné jeho přátele neznala. Co všechno prozradila žena, která byla tanečnicí jeho formace Šum svistu? Její úhel pohledu je svým způsobem překvapivý.

Když se včera objevila informace o smrti legendárního šoumena Daniela Nekonečného, spekulovalo se o tom, že svou roli mohl sehrát i alkohol. Podle někdejší tanečnice jeho kapely Šum svistu Lejly Abbasové však měl docela jiný zlozvyk. „ Před představením jenom do sebe vždycky vyklopil několik kafí najednou, aby ho to nabudilo, ale alkohol jsem ho nikdy pít neviděla,“ uvedla.

Výstřední zpěvák byl podle ní ve skutečnosti úplně jiný, než si většina lidí myslí. „Vlastně mi ve finále přišel jako velmi osamělý člověk. Sice ho bylo všude plno a lidi ho měli rádi, my nikdy nepoznali ani jednoho jeho pravého kamaráda,“ řekla Abbasová Expresu a dodala: „Nevím, jestli je měl, či ne.“

Bývalá partnerka hudebníka Michaela Kocába si zkrátka pamatuje docela jiného Nekonečného. „Měl neskutečně energie, teda aspoň jak se tvářil, já ho vlastně ani pořádně neznala,“ nechala se slyšet. „Sice jsme spolu strávili mnoho času, nikdy jsem si s ním pořádně nepovídala jako si povídáte s kolegy nebo kamarády o normálních věcech,“ povídala dál.

„Když jsme jeli autobusem na představení a všichni si povídali, on se nikdy nepřidával, seděl vepředu nebo vzadu a byl úplně zticha. Najednou jiný člověk, ale přitom tu masku nikdy nesundal,“ konstatuje. „Nikdo nevěděl, jestli ho něco trápí, jak si vlastně žije,“ pokračuje.

Přestože je nepojilo přátelství či jakýkoliv osobnější vztah, na hezky prožité společné chvíle Lejla evidentně nezapomněla. „Ta jeho smrt mě velmi zasáhla, stále tomu nemůžu uvěřit. Znám ho jako člověka, který nesnese srovnání, dalšího takového už nenajdete,“ uzavřela Abbasová svou vzpomínku. Dan Nekonečný byl zkrátka originál.

Nekonečný se narodil 29. června 1966 v Boskovicích jako Dan Konečný. Po studiu na DAMU se proslavil především díky hudbě, když stál v čele kapely Šum svistu.

Nejen na vystoupení, která byla plná barev, efektů, ohňostrojů a tropických prvků, se oblékal do výstředního oblečení, nejčastěji ve žluté barvě. Kromě hudby se objevil například i ve filmu Jak se krotí krokodýli.

Témata:

Abbasová, Lejla | Daniel Nekonečný | stars24.cz

Vstoupit do diskuse