Jan Novák
stars24.cz

Náhlá smrt herce Jaroslava Šmída (†47) šokovala jeho kolegy i blízké. V úterý se s ním přišli rozloučit na hřbitov do Třebíče. Na smuteční obřad dorazily asi tři stovky lidí, včetně známých tváří.

Poslední rozloučení s hercem začalo ve 13 hodin v obřadní síni Nového hřbitova v jeho rodném městě Třebíč. Na smuteční ceremonii dorazily kromě rodiny i známé osobnosti jako režisér Zdeněk Troška, herečky Dana Morávková a Patricie Solaříková, herci Miroslav Šimůnek, Robert Jašków, Michal Dlouhý nebo Ondřej Kepka, kterého proslavila role Honzíka v Arabele.

Zhruba deset minut po zahájení smutečního obřadu se obřadní síní rozezněla známá píseň Závidím od Nadi Urbánkové. Tu o několik minut později nahradil hit The Show Must Go On kapely Queen. Jako třetí zazněl song Živý od Dana Bárty. Nakonec, za doprovodu písně Angels od Robbieho Williamse, byla spuštěna rakev.

Zaznělo také mnoho dojemných slov: "Jerry je a byl pro nás nezapomenutelným člověkem," prohlásil šéf Švandova divadla Daniel Hrbek. Režisér Zdeněk Troška přiznal, že neměl vůbec tušení o jeho zdravotních komplikacích. Viděli se tři týdny před jeho smrtí a vypadal naprosto v pořádku. 

Témata:

Jaroslav Šmíd | Zdeněk Troška | stars24.cz

Vstoupit do diskuse