Jan Novák
stars24.cz

Český oskarový režisér Jiří Menzel leží v kritickém stavu v nemocnici. Měl být odvezen do pražských Střešovic, kde leží v umělém spánku. Jeho zdravotní stav se dramaticky změnil po návratu z dovolené, měl by mít za sebou náročnou mnohahodinovou operaci.

Slavný režisér a herec Jiří Menzel (79) byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice po návratu z dovolené a byl udržován v umělém spánku. V úterý musel podstoupit chirurgický zákrok.

Na operačním sále měl strávit několik hodin, rodina jeho zdravotní stav nechce blíže komentovat. "Nezlobte se, je to soukromá věc, vůbec se vám k tomu nebudu vyjadřovat," řekla pouze režisérova manželka.

Mluvčí nemocnice sice nechtěla potvrdit ani vyvrátit přítomnost režiséra ve střešovické nemocnici, podle informací televize Nova je ale slavný režisér po několikahodinové operaci hlavy a nyní by měl být opět v umělém spánku. Lékaři čekají, až se probere a začne komunikovat.

Podle TV Nova měl Jiří Menzel pravděpodobně zánět mozkových blan.

Menzel v roce 1968 získal Oskara za film Ostře sledované vlaky a to za nejlepší cizojazyčný film. Proslavil se také snímky Postřižiny, Vesničko má středisková, Rozmarné léto, Obsluhoval jsem anglického krále, Slavnosti sněženek, Na samotě u lesa nebo Donšajni.

Témata:

Jiří Menzel | stars24.cz

Vstoupit do diskuse