I když je mladá, krásná a úspěšná, deprese se jí nevyhýbají! Tamara Klusová přiznala, že ji před pár dny bylo velmi zle. Poté, co se se svými pocity svěřila na sociálních sítích jí utěšovaly nejen stovky jejich fanoušků, ale i známé ženy českého šoubyznysu!

Tamara se před pár dny přiznala, že se vzbudila v „hrozný depce“. „Troufám si říct, ze to byla jedna z největších v mým životě… Takový ten stav, kdy jsem zpochybnila snad i svoji existenci.... stav, kdy jsem si během dne položila snad všechny otázky, které jsem dokázala vymyslet... a které mi co nejvíc pomohly můj stav ještě prohloubit o deset pater níž, než je dno,“ popisovala svoje pocity trojnásobná maminka.

V tu chvíli měla pořádně černé myšlenky! „V hlavě se mi honilo, že nic nemá smysl... všechno je marný... lepší nedělat nic... zahrabat se pod zem... prospat se životem,“ uvádí Tamara.

A útěchu nenašla ani při pohledu na své blízké. „Pohled na naše úžasný děti a mého muže ve mně ten propad ještě umocňoval, protože jsem si začala v duchu nadávat, že si přece nemůžu ani na vteřinu na nic stěžovat.… Že jsem slaboch... nevděčná... složitá....špatná... k ničemu… Že na světě je nespočet lidi, kteří mají reálné problémy...existenční... zdravotní... duševní… A já nemám právo ani na jeden z těch pocitů,“ myslí si manželka českého písničkáře.

Pak se ale naštěstí karta obrátila. „Dnes už je všechno daleko lepší… A já od rána přemýšlím nad tím, jak šílený musí být, když lidé trpí častými depresemi… Jaké to musí být, když bolí život… Jak málo se o tom ve společnosti mluví… Jak se člověk v ten moment, kdy tohle zažívá, cítí sám... uffff,“ posteskla si Klusová.

Všechny, kdo s takovým stavem musí denně bojovat, pak Tamara Obdivuje. „Jen chci vyslovit slova obrovské poklony...poslat všem takovým lidem obejmutí... pocit sounáležitosti ... pojďme tvořit vědomé kruhy, kde nám bude spolu dobře... kde se budeme cítit součástí větších celků....Děje se to tolika lidem....“ varuje.

Její slova ocenily i další známé ženy, které s depresemi mají své zkušenosti. „Děkuji, Tami, za ta slova,“ vzkázala jí herečka Iva Pazderková. „Děje se to nám všem. A těm,co v tom musí žít neustále, je potřeba klást na jejich unavená srdce, že se jim to dít nemusí. Nestyďme se za své slabiny. A už vůbec ne za ty, které jsme sami/y nezavinili/y,“ přidala se moderátorka a zpěvačka Emma Smetana.

O depresích ví své i herečka Eva Holubová. „Každý máme různé, jediné, co mají společné je, že jsou hrůzné,“ posteskla si. „Jsi úžasná!“ napsala Tamaře Jitka Čvančarová.

Témata:

Tamara Klusová | Pazderková, Iva | Emma Smetana | Eva Holubová | Jitka Čvančarová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse