Vydavatelství Empresa Media, které patří Jaromíru Soukupovi, má podle pražského městského soudu rodině herce Karla Rodena zaplatit odškodnění 900.000 korun!

Roden, jeho partnerka a děti dostanou peníze za články v časopise Sedmička a na webu Sedmička.cz, které se zabývaly jejich soukromí. Stejné pravomocné rozhodnutí vydal soud už v říjnu 2017, Nejvyšší soud mu však na základě dovolání nařídil případ znovu otevřít.

Podle soudu je určená částka přiměřená, při rozhodnutí bylo podle předsedkyně senátu Veroniky Křesťanové přihlédnuto k prodejnosti časopisu i návštěvnosti webu.

Soudci navíc přihlédli také k verdiktům v dalších sporech, které Roden vede s jinými vydavatelskými domy. Herec a jeho rodina už například pravomocně vysoudili 720.000 korun od RF Hobby či 1,8 milionu od Czech News Center, vydavatele deníků Blesk a Aha. Další statisícové až milionové spory ještě vedou.

Rodenova rodina podala žalobu v březnu 2016 a chtěla, aby soud nařídil novinářům z Empresy stáhnout z internetu konkrétní články z pocházející z období 2012 až 2015. Rodenovi také chtěli, aby média přestala popisovat a komentovat jejich soukromý a rodinný život, zejména původ dětí a vztahy mezi partnery. Každý navíc požadoval odškodnění ve výši milion korun.

Obvodní soud pro Prahu 4 v květnu 2017 vyhověl návrhům na stažení sporných článků a zároveň zakázal další rozebírání soukromého a rodinného života Rodenových. Jako odškodnění rodině přiznal dohromady milion korun. Městský soud v Praze pak tuto částku snížil na 900.000 korun. Část nároku, která se týkala nejstarších článků, totiž označil za promlčenou. 

Roden není jediný, kdo válčí s bulvárem! Moderátor a bavič Jan Kraus vysoudil 300 tisíc a omluvu za články o údajné nehodě z roku 2016. Spor vyvolala série článků, ve kterých bulvární novináři tvrdili, že Kraus zavinil nehodu, od které rychle ujel.

Herečce Anně Geislerové muselo vydavatelství Bauer Media po rozhodnutí soudu zaplatit půl milionu korun. Ondřej Vetchý zase uspěl s žalobou na dnes již neexistující týdeník Spy, který tvrdil, že herec přišel na vyhlášení Českého lva s milenkou. Ve skutečnosti ho doprovázela jeho manželka.

Témata:

Karel Roden | Empresa Media | soudy | bulvár | Ondřej Vetchý (herec) | stars24.cz | Aňa Geislerová | Jan Kraus | Jaromír Soukup (podnikatel, moderátor)

Vstoupit do diskuse