Dnes zemřel zpěvák Karel Štědrý, bylo mu 80 let. Proslavil ho mimo jiné duet Mám malý stan. Působil i jako herec a po roce 1989 podnikal. Na sklonku života se potýkal s Alzeheimerovou chorobou.

Zpěvákova neteř Ivana Štědrá řekla, že zpěvák zemřel po dlouhé nemoci v jedné pražské nemocnici, kde s ním byla do posledních chvil jeho rodina.

Štědrý patřil k hlavním představitelům slavné éry české populární hudby 60. let. Působil v Redutě, Semaforu či Rokoku a jeho kariéru lemovalo množství úspěšných písní a hereckých rolí. Mimo jiné má na kontě slavný duet s Waldemarem Matuškou Mám malý stan, známé jsou i jeho hity Písmena nebo Magdaléna. Jako herec se objevil ve filmech Kdyby tisíc klarinetů, Ta naše písnička česká či Noc na Karlštejně.

Karel Štědrý - Mám malý stan (3:33) | zdroj: YouTube

Štědrý vystudoval železniční stavitelství, toto povolání však nikdy nevykonával. V roce 1959 spoluzakládal divadlo Semafor, kde byl ve stálém angažmá do roku 1962. Poté se na nějakou dobu stalo jeho domovskou scénou divadlo Rokoko. Na počátku 70. let byl zpěvák ale "odejit" z divadla Rokoko a následně vystřídal několik tanečních orchestrů, v roce 1974 pak zakotvil jako zpěvák a konferenciér orchestru Karla Vlacha.

V televizi v 80. letech moderoval pořad Diskotéka pro starší a pokročilé. Po roce 1989 se pustil i do podnikání. V Česku zaváděl nápojové automaty.

Pohřeb Karla Štědrého se bude konat ve středu 15. listopadu 2017 ve strašnickém krematoriu. 

Témata:

Štědrý, Karel (zpěvák) | úmrtí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse