Jan Novák
stars24.cz

Rakovina hrtanu herce Jiřího Pomejeho je bohužel neúprosná. Známého herce a režiséra čeká po náročné léčbě nutný zákrok nebo nejistá budoucnost.

Jiří Pomeje (52) prošel svým životem, kdy byl jednou nahoře, pak zase dole. Ale teprve až nyní prožívá ty nejhorší chvíle svého života.

I když prošel ozařováním, rakovina hrtanu se mu vrátila. Dostal na výběr, bu´d podstoupí operaci a dostane "slavíka" a nebo do pár let se zhoubná nemoc rozšíří. On si vybral. Zoufalý zvolil cestu odchodu ze světa! 

Minulý týden Jiří podstoupil zákrok, při kterém lékaři odebrali vzorky. Výsledky mají být ve středu, ale on sám říká, že už si je jistý výsledkem.

Herec strašnou zprávu tajil dokonce i před svou ženou Andreou a matkou. „Jsem úplně na dně, na tom nejhlubším. Oni to takovou kamerkou zjistili už při tom zákroku. Rozlezlo se mi to tak, že ani chemoterapii či jiný invazivní zákrok nezvažují. Postavili mě vlastně před otázku: Žít, nebo zemřít,“ prohlásil pro Blesk zničeně.

Co to je "slavík"? Při operaci by mu byl odstraněn celý hrtan a proveden otvor do dýchací trubice v přední straně krku. Jirka tohle ale odmítá. 

„Nechci slintat, nechci smrkat krkem, nechci se utopit, když se ponořím do vody. Nedopustím, abych zkazil život manželce a dcerce. Na to nemám právo! To si radši s nimi užiju chvilku ještě hezký věci a potom zmizím,“ prohlásil Jiří, který podobně mluví už delší dobu.

Témata:

Jiří Pomeje | rakovina | stars24.cz

Vstoupit do diskuse