StarDance je nejen populární taneční soutěž, ale i výnosný byznys. Náklady na jeden díl totiž stoupají do statisíců, stejně jako honoráře tanečníků.

Jak už jsme dříve upozornili, v prvních ročnících byli tanečníci oceňováni podle toho, jak moc jsou známí veřejnosti. To se ale řadě účinkujících nelíbilo, proto začala Česká televize platit všem stejně.

Letos šel ale honorář oproti minulým ročníkům pořádně dolů. Zatímco ještě před dvěma lety si za jeden večer pár vydělal 50 tisíc korun, letos to je o celou pětinu méně. 

Účinkující tak přišli o desetitisíce korun. Navíc dostávají honorář pouze za ty díly, v nichž vystoupí. Páry, které vypadnou jako první, si tak na moc peněz nepřijdou. I tak si ale nemají na co stěžovat, při podpisu smlouvy totiž vyinkasují krásných 70 tisíc korun.

Podle Aha jsou ale pěkně mastné i přípravy na každý díl. "Záleží, kolik je na šatech peříček, kamínků atd. Ty hodně zdobené vyjdou zhruba na 40 000 korun," tvrdí deník s tím, že jeden mužský oblek stojí klidně i 25 tisíc korun. Náklady tak vystoupají na necelých půl milionu korun za jeden přímý přenos.

Témata:

StarDance | stars24.cz

Vstoupit do diskuse